Меблі з дерева: ліжка, стільці, вулики тощо.

Випалений на деревині текстУ цьому уроці з Photoshop ми створимо ефект випаленого на деревині тексту, що є трохи забрудненим і потертим. Ми також ознайомимося з кількома режимами змішування (blending mode) і використаємо декілька фільтрів та стилів шару (layer style), щоб створити ефект, який, без сумніву, вартий плакату голлівудського фільму.

До речі, тут ви можете знайти багато цікавих уроків з Photoshop!

Фінальний вигляд
Не буду тримати це у таємниці, а відразу відкрию карти. Ось як виглядатиме випалений на деревині текст, трохи обвуглений і затертий на старій шершавій дошці.
Випалений на деревині текст
Необхідні матеріали
Для створення бажаного ефекту нам буде необхідно завантажити всього декілька речей (всі матеріали безкоштовні):

1. Дерев’яний фон від Beyond-Oddities (що знаходиться на Deviant Art);

2. Пакунок пензлів з нерівними краями (Rough Edges brush pack) від Brusheezy.

Крок 1
Перше, що нам потрібне, це дерев’яний фон. Відкрийте його у Photoshop. Я змінив розміри фону на 1200х800 пікселів для зручності. Це легко зробити за допомогою одночасного натискання клавіш Ctrl+Alt+I.

Для користувачів 64-бітної Windows корисним буде завантажити новий 64-бітний Adobe Photoshop CS 5.5, або як він сам себе називає Photoshop Version: 12.1 х64. Програма просто «літає», отже дуже рекомендую.

Якщо ви не впевнені, яку операційну систему ви використовуєте (32 або 64-бітну), то розділ «Перші кроки встановлення локального серверу» статті Як встановити локальний хостинґ (local host) використовуючи WAMP стане вам у пригоді.

дерев'яний фон
Крок 2
Тепер додамо текст, наприклад, слово «BURN». Я зробив текст світло-коричневого кольору, використавши відтінок з таким значенням #7b4a0f і взявши за основу шрифт Arial Black.
текст у Photoshop
Крок 3
Підемо від зворотного. Спочатку створимо ефект випалювання, який, власне, оточуватиме сам текст. Для цього, тримаючи клавішу Ctrl клікніть на іконці текстового шару, на саму букву Т. Ви побачите, що весь текст став виділений пунктиром.
Photoshop ефект
Крок 4
З верхнього меню виберіть Обрати =>Змінити =>Збільшити (Select => Modify => Expand) та збільшить обраний текст на 25 пікселів.
Photoshop меню
Крок 5
Створіть новий шар (можна назвати його «випалений») і зафарбуйте його у темно-сірий колір. Ми використаємо його для обпалення деревини навколо тексту.
збільшення тексту у Photoshop
Крок 6
Тепер додамо трохи життя нашому випаленому шару за допомогою фільтрів. Перш за все, зніміть виділення натиснувши Ctrl+D (Deselect). Обравши випалений шар, оберіть Filter => Blur => Gaussian Blur. Встановіть радіус у 1,8 до Gaussian Blur. Це допоможе нам шліфувати сторони.
Фільтри у Photoshop
Крок 7
Настав час додати ефект «вітер», для цього виділіть випалений шар і оберіть Фільтр => Стилізувати => Вітер (Filter => Stylize => Wind). Оберіть напрям з лівого боку (from the left).
Фільтр wind у Photoshop
Крок 8
Знову використайте цей фільтр, але оберіть вже зворотній напрям – з правого боку (from the right). Тепер ми отримали гарну структуру на додаток до випаленого тексту.
Фільтр wind у Photoshop
Крок 9
Змініть режим змішування випаленого шару на «колір, що палає» (Color Burn) і встановіть прозорість (opacity) на 30%. Це додасть ефекту горіння.
Color Burn
Крок 10
Тепер зосередимося на основному тексті. Змініть режим змішування (Blend mode) текстового шару на помноження (multiply). Тепер ми можемо бачити ефект горіння.
Blend mode
Крок 11
Давайте додамо сяйво зсередини (inner glow), щоб підкреслити ефект опалу. Зробіть подвійний клік на шарі, щоб відкрити його стилі. Виберіть inner glow і застосуйте наступні налаштування:
• Режим змішування: помноження (Blend Mode: multiply)
• Прозорість (opacity): 60%
• Колір (color): # 111111
• Розмір (size): 21 px
сяйво з середини (inner glow)
Крок 12
Ми отримали чудовий ефект випалення, але поки що він виглядає занадто чисто. Тому додамо трохи шорсткості за допомогою векторної маски (vector mask). Для цього натисніть кнопку додати векторну маску (add vector mask) знизу на панелі шарів.
векторна маска (vector mask)
Крок 13
Завантажте та відкрийте пакунок пензлів з нерівними краями (Rough Edges brush pack) від Brusheezy.

Крок 14
Виберіть горизонтальний пензель номер 433. Обравши маску шару і зробивши чорний колір основним, додайте шорсткості до країв тексту.
Пензель у Photoshop
Крок 15
Використовуючи пензель, продовжуйте оброблювати краї тексту, поки вони не стануть достатньо шорсткими.
Обробка тексту у Photoshop
Обробка тексту у Photoshop
Крок 16
Закінчімо, додавши ефект «вугілля» до нашого фону. Встановіть основний колір на чорний, а колір фону на білий. Створіть новий шар під назвою «вугілля». У меню Фільтр => Виконати => Хмари (Filter => Render => Clouds). Встановіть режим змішування (blending mode) цього шару на помноження (Multiply).
ефект «вугілля»
Крок 17
Виберіть шар «вугілля» і, взявши великий ластик приберіть усе зайве навколо тексту.
очищення шару
Крок 18
Додаймо останній ефект. Створіть новий шар, що коригує рівні (Layer => Adjustment Layer => Levels). Встановіть чорний вхідний рівень на 15, а білий вхідний рівень на 223.
Adjustment Layer
Остаточне зображення
Роботу виконано, ми підготували випалений на деревині текст, який ви можете використовувати у ваших наступних проектах. Я сподіваюся, що вам сподобався цей урок і, можливо, ви дізналися кілька нових прийомів. Дайте мені, будь ласка, знати, що ви думаєте у ваших коментарях нижче.
Випалений текст

Хочете більше цікавих уроків? Підпишіться на «оновлення з сайту» у колонці праворуч і ми надсилатимемо вам інформацію про нові статті!

Дякую за увагу та весняного вам, друзі, настрою!

За матеріалами visualswirl.com


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.