Привіт. У мене інколи запитують, як зробити сайт і це мене інколи ставить у глухий кут, бо питання занадто загальне. Тому у цьому дописі хочу розповісти про деякі типи сайтів, а згодом буде допис про те, як можна їх зробити.
Допис буде корисним початківцям і фахівцям, які відчувають, що можуть щось додати до цієї статті. 🙂
Я розподілю їх на 3 види:
- Прості
- Блоґи та портали
- Онлайн магазини
Прості сайти
Такі веб сайти зазвичай надають інформацію про компанію чи особу. Ще такі сайти інколи називають сайтами-візитками. Серед плюсів є те, що їх відносно легко зробити (для професіоналів). А от мінусом таких сайтів є те, що вони дуже часто не задовольняють потреб інтерактивності, до яких користувач уже встиг звикнути. Хоча знову ж таки це зазвичай додаткові можливості, які можна додати і сайт буде інтерактивним.
Веб сайти такого типу можуть бути зроблені як тільки за допомогою HTML/CSS, так і з компонентами на Флеш, JavaScript та PHP.
Ось кілька прикладів таких веб сайтів:
Блоґи та портали
Це такі веб сайти, що працюють на відповідних СКВ – система керування вмістом (англійською CMS – content management system). Відмінністю таких сайтів є те, що ви можете вести такий сайт фактично без будь-яких знань з HTML, CSS тощо. Хоча тут слід зауважити, що не маючи знань з цих дисциплін, вам буде вкрай важко (хоча це також відносно) додавати нові фічі та налаштовувати дизайн під свої потреби.
Серед найпоширеніших система керування вмістом (CMS) можна згадати WordPress, Joomla, Drupal.
WordPress – зараз дуже популярна платформа завдяки своїй простоті, гнучкості та ставленню до неї пошуковиків.
Кілька шаблонів, що можуть використовувати веб сайти на WordPress:
Joomla — дуже гнучка та легка у використанні платформа. Зроблена з думкою про маркетинґ.
Кілька прикладів шаблонів для Джумла:
Drupal — найбільш гнучка серед цих трьох систем, але вимагає певних знань, щоб нею ефективно користуватись. Більш підійде для любителів Лінукса (особиста суб’єктивна думка)
Онлайн магазини
Це такі типи сайтів, що дозволяють продавати товари онлайн. Серед найпоширеніших можу навести такі: Magento, Prestashop, Zencart.
Magento – дуже потужне рішення для великих онлайн магазинів. На основі цього рішення можна зробити величезну мережу онлайн магазинів.
Декілька зразків:
Prestashop — також доволі сильна система для торгівлі в Інтернеті, хоча і поступається першій. Плюс у тому, що вона легше опановується.
Шаблони для Prestashop:
Zencart — менш популярна система (останнім часом), але має величезну спільноту, що може надати безплатну технічну допомогу.
Веб сайти (шаблони) для Zencart:
А який сайт хочете зробити Ви? Що можете сказати про ці види сайтів та платформи?
Дякую, що поширили цю статтю у соц.мережах 🙂 (це вкотре натяк)