maque.org.ua - Українською про PHP

В цьому уроці ми розкриємо основу будь-якої мови програмування, включно з РНР, – змінну. То що ж це таке? Можна вважати, що змінна – це контейнер, який містить деяке конкретне значення.

Створення РНР змінної



Ми створили РНР змінну, яка називається my_first_var (моя перша змінна), і надали їй значення 123. А потім ми вивели цю змінну у браузері за допомогою функції echo.
Процес створення змінної називається декларацією.
Будь-яка РНР змінна має починатися зі знаку $.
Далі ми маємо вказати ім’я змінної і її значення, цей процес називають ініціалізацією. Використовуючи знак рівності = як оператор присвоєння, ми присвоюємо (надаємо) їй значення (у нашому випадку – 123).

Отже, у чому суть РНР змінної, якщо ми можемо вивести у браузері 123 за допомогою функції echo? Змінні можуть змінювати свої значення за допомогою скрипту. Відразу або в процесі вони можуть отримати інше значення згідно з умовами скрипту, наприклад:



Правила визначення РНР змінних

Існує кілька правил називання РНР змінних, які бажано вивчити:
1. Змінна має починатися символом $;
2. Першим символом після $ має бути буква, або знак нижнього підкреслювання _;
3. Усі інші символи мають бути цифрами, буквами або знаками нижнього підкреслювання;
4. Імена змінних є чутливими до великих літер, тобто $Var і $var – це дві зовсім різні змінні, що можуть містити різні значення;

А ось кілька корисних порад, що базуються на моєму власному досвіді:

1. Називайте змінні іменами, що реально відображають їх сутність, не використовуйте загальні імена, як-от: $var1, $var2, $result1 тощо. Натомість вживайте зрозумілі та доладні імена, наприклад: $product_title, $sidebarBlock, тощо.
2. Серед PHP програмістів існує емпіричне правило – це використання тільки нижнього регістру в іменах змінних і відокремлення слів знаком нижнього підкреслювання, наприклад $ product_title.
3. Також не використовуйте довгих імен. Бажано не перевищувати ліміт у 30 символів, але цього більше ніж достатньо. Не треба вписувати у змінну Британську енциклопедію 🙂

Годі порад, перейдемо до прикладів:



Результатом у браузері стане «Hello there, Bob» (Привіт, Миколо) Ми використали новий оператор – крапку, він називається оператором конкатенації. Крапка дозволяє вам розмістити два значення разом в одному рядку, що дуже зручно і завжди стає у пригоді.

Знищення РНР змінної
Використовуючи оператор unset(), ви можете припинити дію РНР змінної. В результаті цього ви отримаєте повідомлення про помилку: Notice: undefined variable: test. (Увага: незазначена змінна: тест).

Це ще не всі операції, що ми можемо виконувати за допомогою РНР змінної. Але ми обов’язково розкриємо її повний потенціал у наступних РНР уроках.

Друзі, будь ласка, ставте питання щодо РНР змінних у коментарях нижче. Я з радістю вам відповім!

Усім дякую за увагу і бажаю весняного настрою!


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.