Доброго ранку. В цьому уроці ми детально покажемо, як проводиться реставрація старої пошкодженої фотографії. Цей процес може бути дещо тривалим, якщо фотографію сильно пошкоджено. Уміння відновити старі родинні фотографії стане вам у пригоді, якщо ви захочете порадувати своїх родичів, або ж запропонувати цю послугу вашим клієнтам. Подивімось на процес реставрації старих фотографій.

Вступ

Коли я обирав, яке фото застосувати для цього уроку, я зрозумів, що маю мало матеріалу, який я міг би опублікувати. Це недолуго відскановане фото я отримав у жахливій якості, але воно – ідеальне для демонстрації даного уроку. Також, якщо порівняти кінцевий результат з оригіналом, можна побачити, що якщо знати способи, навіть погано відскановані фотографії можна значно покращити.
Низька роздільність впливає на розміри друкованої версії фото. Але в цьому уроці найважливіше – це прослідкувати за процесом реставрації. Є декілька важливих етапів цього процесу, але не бійтесь проявити креативність та спробувати власні прийоми.

Етапи:

  1. Зробіть копію оригіналу, з якою ви працюватимете.
  2. Налаштуйте потрібні вам розміри та виріжте з фотографії зайве.
  3. Пройдіться по недоліках, які ви бажаєте прибрати.
  4. Приберіть зайву зернистість чи непотрібні текстури.
  5. Налаштуйте бліки, тіні та полутіні (у кольорових фото вам доведеться коригувати колір шкіри).
  6. Налаштуйте яскравість та контрастність.
  7. Збільшіть різкість.

Крок 1

Почніть з налашування розміру фото та вирізання зайвого. Після цього ми беремося за реставрацію. Я зазвичай починаю працювати з Patch Tool – спочатку широко, а потім більш детально, переключаючись між Patch Tool, Healing Tool та Clone Tool. Про це я ще розповім докладніше.

Крок 2

Patch Tool за принципом роботи дуже схожий на Marquee Tool. Обведіть ділянку, яку хочете покращити, потім клікніть посередині виділеної області, і, тиснучи на кнопку миші, перетягніть її на схожу ділянку фотографії, та відпустіть кнопку. Обов’язково вирівняйте виділену область перед тим, як відпускати кнопку. Про це – у наступному кроці.

Крок 3

Вирівняйте виділену область з фоном так, щоб тінь на шторах збігалась (див. нижче). Всі великі області обробіть таким чином. Цей спосіб гарно спрацьовує, а також економить час.

Крок 4

Після обробки великих ділянок, перемкніться на Healing Brush Tool (обведений червоним) та Clone Stamp Tool. Працюючи над фотографією, не бійтеся експериментувати з цими інструментами. Для того, щоб робота була ефективною, важливо опанувати ці три інструменти.
Також користуйтеся Spot Healing Tool, якщо вам потрібно прибрати плями. Для цього, просто клікніть на пляму. Іноді на старих фото є багато плямок – в такому разі, починайте роботу з використання Spot Healing Tool та Healing Brush Tool. На цьому фото, однак, це нам не знадобиться.
Для обробки країв фотографії я використав Clone Stamp Tool. Healing Brush Tool та Patch Tool можуть створити небажаний ефект, якщо їх використати для обробки країв – спробуйте, і побачите, що я маю на увазі. Ще раз повторю – експериментуйте з інструментами та дивіться, який з них краще діє для досягнення бажаного результату.

Крок 5

Ось ми і завершили перший етап реставрації.

Крок 6

Переходимо до серйозних дефектів фотографії. Нам доведеться використати праве око чоловіка, щоб замінити пошкоджене ліве. Виділіть око за допомогою Marquee Tool, потім натисніть Ctrl + J, щоб зробити з виділеної області шар.

Крок 7

Натисніть Ctrl + T, щоб відкрити меню Free Transform Tool.

Крок 8

Клацніть посеред прямокутника правою кнопкою миші, та натисніть Flip Horizontal.

Крок 9

Коли перетягуватимете відзеркалення ока, понизьте непрозорість шару, щоб було легше вирівняти його з пошкодженим оком. Коли ви це зробите, натисніть Enter, або ж клацніть на значок, який я обвів зеленим. Потім знов налаштуйте непрозорість до 100%.

Крок 10

Тепер оберіть цей шар та натисніть на значок маски (обведений зеленим), щоб створити шар-маску.

Крок 11

У масці замалюйте чорним ділянки, які вам непотрібні. Коли ви працюєте з маскою, пам’ятайте: біле – видиме, чорне – невидиме. Якщо ви бажаєте, щоб перехід був більш м’яким, використовуйте сірий. Гарний спосіб замальовування непотрібних ділянок – це використання пензля з пониженою непрозорістю, тому що таким чином ви можете поступово нашаровувати колір.
Ще одна порада: щоб переключатись між білим та чорним, натискайте Х. Вам може знадобитись швидко перемикатись між кольорами, коли ви працюватимете з більш дрібними деталями. Клавіша D змінить ваші кольори на чорний та білий, якщо у вас до того були виставлені інші. Якщо ви хочете бачити лише маску, натисніть Alt та клацніть на маску.


blackceleb
blackceleb

Студентка, перекладач з пристрастю до малювання та дизайну; велика шанувальниця британської культури.