MacBook Pro

Якщо ви дизайнер чи айтішник ще якогось типу (будь-якого, де потрібні певні мінімальні вимоги до компа) і ваш поточний ноут починає видавати ознаки початку кінця, слід подумати про новий апарат вже зараз, бо ви ж знаєте, що вам підійде не будь-який. Перш за все, слід зауважити, що справжні ґуру у сфері дизайну часто використовують повноцінні десктопні версії комп’ютерів (через розмір екрану, тощо) і тільки для так званих виїзних робіт використовують ноутбуки з доволі солідними специфікаціями.

Звісно, ноут, який ви маєте намір використовувати десь у місцевій кав’ярні чи у, скажімо, Таїланді, має бути чим компактніше, тим краще. На сторінці http://price.ua/netbuki/ccid34.html є й нетбуки, які вже називають ультрабуками за їх процесори та легку вагу.

Вибираючи собі ноутбук для створення різних типів сайтів чи редагування шаблонів, слід зважати на такі, як мінімум, два показники:

  1. ціна – навіщо вам те, що ви не зможете купити, навіть якщо воно найкраще
  2. діагональ від 17 дюймів

Отже, у категорію “комп’ютер для дизайнера” треба розглядати немаленькі версії, бо вам треба бачити якомога більше дизайну, над яким ви працюєте, хоча навіть із діагоналлю з 17 дюймами сучасний ультрабук буде важити небагато. І це не може не тішити.

Тому розглядати треба варіанти комп’ютерів із IPS-дисплеями з 17 дюймами, роздільною здатністю не менше 1920х1200 та графікою від NVidia GeForce. Безумовно, абсолютно дизайнерським ноутбуком є MacBook Pro MC024 (це ж Apple!).

Легкий (2,99кг), екран – 17” із 1920х1200 пікс., із перфектним процесором Intel Core i5-540M 2,3ГГц, оперативною пам’яттю 4ГБ, графікою NVidia GeForce GT 330M, 512MB. MacBook Pro MC024 має також оптичний привід та 500 ГБ на HDD, веб-камеру, порти USB, IEEE1394, mic-in, speaker out, Mini DisplayPort,Wi-Fi, Bluetooth. Втім, коштує такий потужний та привабливий ноут великих грошей — від 31 680грн.

Альтернативою можуть бути інші моделі: наприклад, ті моделі, які мають процесори Intel Core i7 четвертого покоління Haswell (навіть моделі 2013 року все ще будуть актуальні). Не обирайте ноутбуки із процесорами Core i3, Celeron, Pentium або виробництва AMD. Частота повинна бути чим більше – тим краще.

Core i7

Щодо відеокарти – важливої для графічних пакетів — без варіантів, nVidia GTX 800-й серії. Зверніть увагу, що тільки 850-ті та 860-ті – це відеокарти покоління Maxwell, інші — перейменовані 700-ті останнього року. Є вже 900-ті, але настільні. Значить, скоро випустять й мобільні версії. А поки що вибір такий — чим більша цифра у найменуванні, тим краще.

Оперативна пам’ять – для роботи з 3D-графікой потрібно не менше 8ГБ. Ідеально, якщо її можна збільшити, тому треба уточнювати, чи є така можливість на конкретній моделі.

Присутність вінчестера з солідними можливостями не дуже принципова — він не впливає на швидкість візуалізації. А от SSD краще, коли працюєте із великим об’ємом файлів.

Дуже якісною альтернативою люксовому MacBook Pro може бути моделі від ASUS: ASUS N750JK-T4023H,ASUS G750JZ-DS71. Втім, ці моделі також недешеві, однак по специфікаціям повністю задовольняють вимоги до дизайнерського ноутбука. Обирайте розумно.

Що особисто ви берете до уваги, коли обираєте настільний комп чи ноут для себе?


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.