Доброго дня усім, хто вивчає РНР разом з нами! В цьому уроці ми навчимося створювати РНР скрипт та виводити текст у браузері за допомогою РНР функції echo(). Перш за все, необхідно створити файл test.php у кореневій папці нашого серверу. Якшо ви встановили WAMP сервер, то адресою кореневої папки є C:/wamp/www
До речі, нагадаю, що в попередньому уроці ви можете подивитися детальну інструкцію як встановити WAMP сервер.
Тож, створімо цей файл за допомогою будь-якого HTML редактора, наприклад, Adobe Dreamweaver. Пробну версію цієї програми, що не вимагатиме активації 30 діб, можна завантажити тут. Постійне використання HTML редактора збереже ваш час та допоможе у роботі, але ви можете вставити код навіть за до помогою Блокноту (Notepad). Отже, оберіть програму, що вам до смаку, і вставте цей код у test.php файл:
<!DOCTYPE html PUBLIC “-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN” “http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd”>
<html xmlns=”http://www.w3.org/1999/xhtml” xml:lang=”en” lang=”en”>
<head>
<title>First PHP script</title>
</head>
<body>
<?php
echo ‘Holy Macaroni’;
?>
</body>
</html>
Збережіть файл, натиснувши Ctrl+S (або меню Файл => Зберегти), і відкрийте посилання http://localhost/test.php у вашому браузері. Ви побачите фразу «Святі макарони» – це дається взнаки нещодавне святкування Великодня 🙂
Більша частина наведеного вище коду – це звичайний HTML, але, ви, мабуть, помітили рядок коду всередині теґу <body>. Він складається з:
<?php – початкового РНР теґу. Коли сервер досягає цього раядка коду він перемикається зі звичайного HTML режиму у режим РНР. І оброблює код як РНР скрипт поки не досягне кінцевого РНР теґу.
?> – кінцевий РНР теґ. Цей теґ сповіщає сервер про закінчення РНР коду і перемикає його назад у HTML.
Власно кажучи, РНР скрипт може бути розміщений у будь-якій частині документу, не обов’язково між теґами <body> та </body>. Але якщо ви хочете побачити результат у браузері, то необхідно додавати РНР код у тіло документа.
Функція echo ()
За що відповідає функція echo() ? Вона виводить одну або декілька рядків тексту у браузері. Декілька правил синтаксису функції echo() :
– інформація має бути указана у подвійних “…” чи одинарних ‘…’ лапках;
– кожний оператор в PHP має закінчуватися крапкою з комою ; Цей знак визначає кінець поточного оператора, і РНР шукає наступний або кінець коду.
Розгляньмо кілька прикладів використання функції echo():
- скрипт echo 123; браузер покаже як текст 123. Ми можемо не використовувати лапки, коли пишемо цифри.
- скрипт echo ‘Hello user 123′; браузер покаже як Hello user 123 – дуже передбачувано 🙂
- скрипт echo ‘Hello’, ‘user’; браузер покаже як Hellouser – аргументи (значення) у коді розподілені комою, але у браузері відображаються разом;
- скрипт echo ‘Hello ’, ‘user’; браузер покаже як Hello user – я додав пробіл після слова Hello і браузер відобразив його, бо це частина аргументу. Важливо пам’ятати, що так само як і HTML, РНР ігнорує пробіли, і, якщо їх буде декілька, у браузері відобразиться тільки один пробіл.
Підсумки
- РНР скрипт можна вставляти у НТМL код, тільки не забудьте змінити формат файлу на .рhр;
- РНР код має починатися теґом <?php і закінчуватися теґом ?>;
- РНР легка мова програмування і ви МОЖЕТЕ її вивчити;
- Функція echo() виводить текст у браузері.
Матеріал надано сайтом WebDesign Bureau.
Дякую вам друзі за увагу і чекайте на наступний РНР урок наступного вівторку.