доменне ім'я сайту

Отже, ви вирішили запустити сайт і прийшов час назвати його. Як зробити це правильно? Що брати до уваги під час вибору правильного доменного імені? Саме на ці запитання я спробую дати відповіді у сьогоднішньому дописі. Зауважу, що йдеться передовсім про реєстрацію правильного домену для західного (англомовного) сегменту, бо я маю більше досвіду передовсім у ньому. Тому буду радий також дописати ваші поради, які стосуються винятково україномовного Інтернету.

Домен з .com

Якщо ви хочете зробити сайт, що орієнтований на американський або просто міжнародний ринок, то вам справді треба подбати про доменне ім’я з .com. Причина полягає у тому, що це вже своєрідний стандарт, що будь-який поважний сайт має саме таке розширення. Наприклад, я й не пригадаю жодного відомого на увесь світ сайту, що не має розширення .com. Можливо ви зможете?

Custom-Domain
Доменне ім'я

Якщо ж ви не змогли отримати доменне ім’я у форматі .com, то слід принаймні подбати про версію з розширенням .org або .net. Хоча це і не .com-ний домен, але теж непогано.

Ситуація може бути складнішою, якщо ваш конкурент має сайт у варіанті .com, а ваш сайт з розширенням .net або .org. Тоді вам доведеться щоразу нагадувати у ваших, скажімо, подкастах, що треба йти не на .com, а не на .net тощо. На жаль, це таки становитиме певні труднощі і викликатиме незручності.

У разі іншої географічної спрямованості вашого сайту, краще вибирати розширення, що притаманні тій чи іншій країні. Скажімо, для України це .ua, .com.ua, org.ua тощо. Використання таких розширень може допомогти у ранжуванні ваших ключовиків для конкретної країни, бо Гугл точно використовує такі дані, коли визначає релевантність домену для певної країни. Особливо вам це допоможе, якщо ви хочете мати гарні показники у локальниї результатах пошкуку. Тобто якщо хочете, щоб ваш ключовик гарно ранжувався в Україні, використовуйте українське розширення у своєму сайті. Це далеко не єдина, що впливає на локальні результати покуку, але чому б полегшити собі життя?

Легке набирання

Думаючи, яке доменне ім’я вибрати для свого сайту, також беріть до уваги, наскільки його буде легко набирати на клавіатурі. На перший погляд може здатись, що я тут уже точно передаю куті меду, але є навіть спеціальна галузь маркетингової психології, що вивчає такі особливості людської психіки та особливостей поведінки.

Клава на гранаті

Легко запам’ятовується

Ще один аспект, що варто тримати на увазі, це наскільки ваше доменне ім’я буде легко (чи навпаки важко) закарбовуватись у пам’яті. Це також важливо, бо вам потрібно, щоб побачене раз чи двічі доменне ім’я вмить впало у вічі і запамя’талось.

Стислість

Це, власне, витікає з попереднього аспекту. Стисліші назви зазвичай легше можна запам’ятати. По-перше, у такому разі адрес сайту набиратиметься швидше. По-друге, це зменшить шанси того. що вашу адресу буде набрано з помилкою, і людина потрапить не на ваш сайт, а бозна-куди. Наприклад на сайт конкурента. Воно вам треба? 🙂

Очевидне написання

Ваше доменне ім’я повинно легко сприйматись на слух і користувач повинен мати можливість здогадатись, як пишеться ваше доменне ім’я. Це особливо важливе у тих випадках, коли будете рекламувати сайт у форматі аудіо. Скажімо у подкасті.

Без дефісів і цифр

У англомовному Інтернеті трапляються сайти, які у доменах використовують дефіси (чи інші символи) і цифри. Це не зовсім гарна ідея, бо такі речі можуть неабияк спантеличити користувача. Справа у тому, що деякі англійські слова замінюють цифрами. Особливо це характерно для сленгу. Приміром, можна використати цифру 4 замість слова for, бо звучать вони однаковісінько. Наприклад можливі назви сайту такі: yourwebsiteforyou.com або yourwebsite4you.com .

Комерційна привабливість

Ваш домен також має бути милозвучним та справляти позитивне враження. Для кращого розуміння наведу приклад. Хоча це і не стосується безпосердньо доменів, але років десь з 15 тому була мінеральна вода, що називалась blue water, що за умови британського вимовляння цього словосполучення нагадує певне слово у російській мові (яку у нас місцями знають навіть занадто. 🙂 )

До речі, вибравши правильне доменне ім’я, вам буде простіше продати ваш сайт, якщо така потреба виникне.

Без сленгу

Розмовний варіант мови (або сленг) не особливо доречний у домені, бо це знову ж таки може спантеличити користувача, а вам точно не потрібна така реакція відвідувача сайту, бо такий стан не спонукає до купівлі товарів чи замовляння послуг. Відвідувач сайту стає клієнтом (покупцем) тільки тоді, коли має відповіді на усі запитання. Тому зайвий раз сумніви сіяти навряд чи треба.

Домени, що точно збігаються з ключовиками

Раніше такі сайти працювали доволі непогано, але після одного з оновлень (а саме EMD update) використання подібних доменів не обіцяє жодних переваг. Тому у разі, якщо ви не можете зареєструвати домен з ключовиком у ньому, це більше не проблема. Тобто якщо у конкурента є ключовик у доменному імені, а у вас – нема, це тепер не буде для вас недоліком і причиною для головного болю. Ви просто можете спокійно і впевнено працювати над своїм сайтом., додаючи до нього якісний вміст.

Мозковий штурм

Якщо ж ви таки хочете використовувати ключовик у домені, то треба вибрати такий варіант, який би подобався як користувачам, так і пошуковикам. Тобто просто вибираєте слова, що релевантні тематиці сайту і робите з них доменне ім’я. Наприклад easylivingmelbourne.com.au

Унікальність

Не варто просто брати множину слова, що використовується якимось відомим сайтом як доменне ім’я. Також не слід використовувати неправильне написання імені відомого сайту. По-перше, це просто тупо (перепрошую за мою французьку), а по-друге – так ви не збудуєте поважного сайту. Можливо, лише жалюгідну копію.


Висновок

Усе зводиться до того. що вам треба вибрати такий домен, що буде зручним для користувачів, а вже тоді думати про пошукову оптимізацію вашого сайту для Google та інших пошуковиків. Навпаки робити просто не варто, бо ніяких переваг це вам не дасть. Не створюйте сайт для інопланетян, а для мешканців цієї планети.


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.