Флеш ігри існують у дивному світі. Будь-хто може зробити її. Вони не пов’язані великими бюджетами або формулами, що потребують доведення, як їх родичі консолі. Будь-який програміст або навіть 14-ти річна дитина може створити гру і розмістити її на Newgrounds, якщо вона достатньо гарна. Кожен раз, коли у когось з’являється нова ідея для флеш гри, він хоче запустити цей сюжет. У результаті з’являються якісь дивні жанри. Флеш ігри бувають дуже різними 🙂 XBox-ігри відносять до чітких, простих жанрів, як “спорт” і “стрілялки”, але flash-жанри більше в дусі “гри, де ви керуєте речами за допомогою миші.” Зараз мова піде про найбільш популярні жанри ігор, в які ви можете грати прямо у веб-браузері.

9. Motorcycle Physics

Всі види флеш ігор Motorcycle Physics з’явились з старої комп’ютерної гри Action Supercross (пізніше Elastomania). Це була гра-мотокрос, де ви їхали на пружному мотоциклі по звивистим дорогам, збираючи яблука на шляху і намагаючись досягти своєї мети. Flash-розробники вирішили, що пружні мотоцикли і збір яблук – це вже занадто для непостійної інтернет-аудиторії. Вони спростили гру до основи. В результаті існує більш тисячі ігор, де ви досягнете мети, коли будете рухати мотоциклом: назад, відкинутися назад, вперед, нахилитися вперед і натиснути на гальма. Флеш ігри багаті на якісні приклади, де вам потрібно просто керувати мотоциклом. Принцип гри однаковий, але якщо ви будете розглядати кожну гру, як пакет рівнів різної складності – можна грати вічно. Вони спеціалізуються не лише на мотоциклістах, ви можете керувати машиною, скейтбордом, велосипедом і навіть марсоходом. Всі вони можуть нахилятися в різні боки, прискорюватися і гальмувати.

TG Motocross 4

Trials

Max Dirt Bike

8. Line Drawing Games

Флеш ігри мають такий крихітний і водночас такий великий всесвіт. Я не люблю грати в ігри, де треба малювати лініями, бо я жахливий художник і в мене не вистачає терпіння. Я люблю дивитися на YouTube відео божевільних людей, що грають у ігри лінією малюнка. Речі, які люди створюють у Line Rider просто спантеличують. Там створюються справжні твори мистецтва. Об’єкти, які люди малюють у Line Drawing ранжуються від “нічого конкретного” до “розгадай головоломку”, але гра завжди зводиться до того, зможете ви отримати задоволення від інструментів, що надаються, чи ні. По суті, це ваш власний ігровий flash-майданчик. У одній версії гри ви можете керувати людиною, яка їде на велосипеді по майданчику, а у іншій, ви – допитливий Бог, що створює цілий всесвіт із кутів, щоб потім переміщатися по ньому за допомогою сили гравітації. Або, ви не можете змусити хлопця у грі пройти і п’яти кроків без того, щоб не впасти собі на голову.

Line Rider

Free Rider 2

Draw Play 3

7. Флеш ігри типу Tower Defense Games

Tower Defense (Захист башти) – це єдина гра, яка відноситься до жанру з таким самим ім’ям. Інші ігри мають альтернативи: наприклад, Маріо можна назвати Платформером, Street Fighter можна назвати “Один на один з вогняними кулями та аперкотами боротьби”, але Tower Defense – єдина назва для цього виду гри.

Насправді, є дуже багато видів гри Tower Defense, так багато, що ви і справді можете подумати, що захист вежі – це весело, навіть в реальному житті. Просто згадав слова, сказав їх перед вежею і розмножив її. Ця гра, певно, існує у вигляді мапи або повністю автономної гри. Однак, це магічні чари. У грі Tower Defense достатньо розваг, ви можете знайти ту, що вам до вподоби. Ця гра прекрасно підходить для тих, хто не може повністю сконцентрувати увагу на одній лише грі. Ви можете налаштувати лінію оборони і повернутись до своїх справ, в той час як різні віруси, зомбі і монстри нападатимуть на вас у грі. Потім зробити це ще раз, і так до безкінечності.

Tower Defense

Desktop Tower Defense

Plants vs Zombies

6. Rhythm Games

Flash-ритм – це невдала копія бідної Guitar Hero. У буквальному сенсі. Навіщо грати у цю жалюгідну flash-копію, коли ви можете дозволити собі Guitar Hero. Це все одно, що тримати у руках підробку, пластикову гітару. Вам потрібні навушники весь час, тому ви не зможете грати у цю гру, наприклад, у класі. Натискання клавіш не навчить ніяким музичним здібностям, ви просто натискатимете пальцями по екрану. Flash-розробники не можуть собі дозволити ліцензію на справжні пісні, це справді сумно. Але ще сумніше те, що спеціалісти продовжують створювати такі ігри. Вони просто витрачають купу часу. Не всі ритмічні ігри погані, є декілька хороших, скомбінованих прикладів. Та, все одно, Інтернет і так буде жити без цих жалких Guitar Hero-клонів.

Music Catch 2

Music in Motion

5. “Escape the Room” Puzzles

Якщо вважати flash-ігри індикатором, то програмісти, що створили такий вид гри, страждають клаустрофобією. Може вони так багато часу проводять у одній кімнаті, що їм подобається робити вигляд, ніби вони там не з власної волі. Та, якою б не була справжня причина, більшість ігор починаються з повідомлення: ви прокидаєтесь у кімнаті, ви не знаєте, як потрапили туди, двері замкнені. Ігри Escape-the-room – це щасливий союз натискання курсора по предметах та фантастики. Понатискай на всі предмети в кімнаті, потом зрозумій, як працює ця схема і як предмети пов’язані, і тільки потім ти виберешся із кімнати. Всі предмети, на які ви натискаєте мають свій внутрішній монолог, тобто повідомлення. Це, безсумнівно, резиденція зла: “Чому цей чувак натискає на цю коробку?”. Якби ці ігри мали сенс, ви не були б замкнуті в таємничій кімнаті з самого початку гри.

Crimson Room

Submachine

4. Upgrade Games

Upgrade Games не мають багато видів ігор, там занадто прості завдання. Вони не так часто поновлюють гру, але якщо ви придбаєте поновлення, ви просто подивитесь на нього і зрозумієте, що у вас нема причин продовжувати гру. Upgrade Games – це, як правило, якась стрілялка, або бігаючі зомбі, які вимагають мінімум здібностей, але, в результаті, вбивають цілу голину вашого життя. Це найнижча форма flash-гри. Ваші повноваження у грі збільшуються з ускладненням кожного нового рівня, тож насправді гра взагалі не міняється. Наступного разу, коли ви зловите себе на думці: “Я зупинюсь, коли подивлюсь, що роблять лазерні базуки”, закрийте вікно гри і краще подивіться порно-фільми. Від них точно буде більше задоволення.

Upgrade Complete

Digital Upgrade

3. Distance Games

Distance-ігри це міні гольф з елементами flash. Distance-ігри з елементами flash навіть кращі за звичайні версії ігор міні-гольф. Вони базуються не на ваших здібностях, а більше на майстерності, є щось приємне у процесі вибору потрібної сили і відстані правильного удару, це набагато краще за пінгвіна, якого вбивають змії і вибухи у інших іграх. Distance-ігри забирають незліченну кількість часу. В таку гру можна грати або один раз, або сто разів поспіль. Вам завжди хочеться побити власний рекорд, навіть якщо ви тільки внесли перші результати у таблицю гри.

Yeti Sports Flamingo Drive

Hedgehog Launch 2

2. Jenga Physics

Тут вам потрібно видалити елементи зі структури так, щоб вона не зламалася. Або, навпаки, додати елементи до структури так, щоб вона не зазнала краху. Якщо ви насолоджуєтесь переміщенням блоків, як мале дитя, то ця гра вам точно сподобається. Jenga-physics-ігри надають вам по-справжньому матеріальних цілей, щоб виграти, змушуючи ваш мозок працювати. Можливо, не так весело, та все ж займає. Розробники створили реально класну flash-іграшку.

Perfect Balance 3

Red Remover

1. Флеш ігри типу Simple Escape Games

Останнім часом був неймовірний сплеск інтересу на прості ігри, де ви використовуєте одну або дві кнопки, щоб ваш персонаж хитався та стрибав, у боротьбі за своє життя. Там, як правило, сам апокаліпсис ганяється за ним. За цими веселими рефлекторними рухами можна простежити шлях до старої і доброї “helicopter-in-a-cave” гри. Не так багато змінилось, лише пара опцій налаштування. Тепер розробники не обмежились одним вертольотом, тепер є будівлі, що стрибають, динозаври і японські бізнесмени, які кришать стіни. Головне, натиснуть кнопку у потрібний момент. Це ідеальна флеш гра, якщо у вас є вільні 2 хвилини. 19 ігор за 2 хвилини – це хороший результат. а поганий – 16. І наостанок, вертоліт, що залітає у печеру – погана це реально ідея.

Canabalt

Dino Run

Переклад звідси


fermata
fermata

Маю багато захоплень, люблю кіно, читати книжки, пишу вірші і прозові твори. Зараз працюю і навчаюсь, люблю бути постійно чимось зайнята і ненавиджу сумувати. Люблю навчатись чомусь новому:)