maque.org.ua - Українською про PHP

Сьогодні розглядатимемо метод у PHP, який дозволяє передавати значення змінних на сервер через HTTP-запит. Йтиметься про метод GET. Про метод POST я розповім у наступному дописі з PHP. Випадок з cookie будемо розглядати трохи згодом. Тому читайте блоґ далі!

Рівень: початківець
Тривалість: 06 хв 47 с

Відео на YouTube можна дивитись у HD якості. Як саме.

Також можна завантажити це відео з YouTube.com на власний комп’ютер. Як завантажити відео з YouTube.com на власний ПК

Цей метод використовується для запитів у пошуковиках та передачі невеликої кількості інформації, що не є секретною, бо сама змінна та її значення відображаються безпосередньо у адресному рядку оглядача. Тому метод GET не слід використовувати для передачі секретних даних.

Коли на сервер надсилається GET-запит, то PHP направляє змінні та їх значення у відповідний масив вводу, що називається $HTTP_GET_VARS. Отже, аби отримати потрібне значення з цього масиву, треба застосувати $HTTP_GET_VARS з відповідник ключем. Розглянемо це на прикладі:

<form action="output.php">
Надішліть своє ім'я:
<input type="text" name="userName">
<input type="submit" value="Send">
</form>

Отже цей скрипт чи то пак код являє собою звичайну HTML-форму, яка надсилає ім’я. Щоб подивитись, як цей скрипт виглядає у оглядачі, натискайте сюди.

Оскільки у цій формі не вказано, який саме метод використовувати (GET чи POST), то використовується GET, бо він працює за промовчанням. У тому, що використовується саме GET можна пересвідчитись, якщо подивитесь у адресний рядок Вашого оглядача, де, окрім самої адреси файлу, також вказано ім’я змінної та її значення.

Зауважте також те, що значення, яке Ви введете у текстове поле, піде на сервер у “змінній” userName, бо саме так ми назвали наше текстове поле name=”userName”.

Тепер, коли натискаєте кноку “Надіслати” (Send), у оглядачі відкривається файл output.php, у який завантажується значння масиву $HTTP_GET_VARS з ключем userName. Код файлу output.php виглядає ось так:

<?php
echo $HTTP_GET_VARS['userName'];
?>

Ясна річ, що обидва ці файли input.html і output.php повинні бути у одній і тій самій директорії. Якщо хочете докладніше переглянути сам скрипт у цих файлах або запустити ці файли на власному сервері (скажімо локальному), будьте ласкаві, звантажуйте за цією посилкою.

Корисні посилання:

1.Змінні php, методи Get і Post
2.РОБОТА З ФОРМАМИ
3.METHOD = GET

UkrProg.com – Програми українською, великий вибір освітніх програм. Школярам допоможе вчитись, учителям викладати матеріал. Також знайдете багато цікавих е-книг та аудіокниг. Різні способи оплати!


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.