HTML5

Цей допис бере участь у конкурсі.

Щоб бути гарним юзером і споживачем, потрібно розуміти механізм функціонування конкретної технології, чому ми використовуємо її саме так і що означає вся ця маса акронімів та PR-жаргону. Ми тут, щоб допомогти Вам розібратися і зрозуміти, як працюють всі ці транзистори, пікселі й антени =), приносячи блага сучасного світу до Вашої оселі чи офісу.

Що таке HTML5?

Ми впевнені, що Ви вже чули слово HTML5, часто вживане останнім часом такими компаніями, як Apple і Google. Це наступний крок еволюції HTML, або мови розмітки гіпертексту (англ. HyperText Markup Language), на якій базується майже кожний сайт в інтернеті. Її остання ітерація, HTML4, що дебютувала в 1997 році, зазнала серйозного хірургічного втручання, щоб задовольняти потребам сучасного світу.

HTML 5

Чому це настільки важливо?

HTML4 була модифікована і розширена за межі своєї початкової сфери застосування, щоб внести високий рівень інтерактивності та мультимедіа у веб-сайти. Плаґіни для Flash, Silverlight і Java додали інтеграцію медіа до світового павутиння, але вони теж не без вад. В пошуках “кращого користувацького досвіду” і довшого часу роботи батареї Apple просто припинив підтримку деяких з цих плаґінів на мобільних пристроях, залишивши більшу частину перевантаженого мультимедійного інтернету недоступним на айпадах і айфонах. HTML5 додає багато нових фіч і покращує функціональність, щоб зробити ці ласі до ресурсів аддони (додатки) непотрібними в більшості випадків.

Припускаючи, що більшість постачальників контенту (вмісту)”підпишуться” на HTML5 (а так і є), Вам більше не доведеться турбуватися про встановлення чергового плаґіну просто, щоб послухати музичну композицію, вставлену в блоґ, чи подивитися відео на YouTube. Так само це має велике значення для платформ, які не підтримують Flash (iPhone, iPad) або мають проблеми з ним (Linux). Для всіх цих смартфонів HTML5 стане великим благом.

Що ж конкретно воно може робити?

Найбільш розрекламованими фічами HTML5 є відтворення медіа та офлайн-зберігання. На HTML4 сайти переважно мали звертатись за допомогою до Flash або Silverlight, щоб просто показати відео чи відтворити музику. HTML5 дозволяє сайтам безпосередньо вставляти медіа за допомогою теґів &#60video&#62 та &#60audio&#62, без жодних плаґінів. На даний момент ведуться дебати щодо деяких проблем, зокрема гостро стоїть питання формату файлів. Деякі компанії, особливо Mozilla, лобіюють прийняття відкритого формату Ogg, безплатного для використання. Інші, як Apple, віддають перевагу якіснішому H.264, який змусить розробників браузерів платити за ліцензію.

Іншим важливим доповненням, яке привернуло багато уваги, є можливість зберігати офлайн-дані для веб-додатків. Одним з найбільших каменів спотикання на шляху до заміни традиційних програм був той простий факт, що веб-додатки потребують підключення до інтернету. Google як тимчасовий захід розробила Gears, але цей продукт був відкликаний, оскільки компанія змінила свій курс на HTML5. Це означає можливість створювати файли в Google Docs або складати листи за відсутності підключення до інтернету. Всі зміни будуть автоматично синхронізовані, як тільки ви з’явитесь в мережі.

HTML5 також передбачає нові можливості взаємодії. Приміром, перетягування (drag-and-drop), які вже можна побачити в Gmail.

Як можна скористатися усім цим?

Скоріше за все, Ви вже користуєтесь, навіть не підозрюючи. Safari (мобільний і настільний), Google Chrome і Firefox 3.6 – усі підтримують принаймні деякі елементи HTML5 (підтримка в Internet Explorer 8 майже відсутня). Та й багато продуктів Google вже використовують деякі функції протоколу нового покоління. Якщо Ви використовуєте Safari або Chrome, можете глянути на експериментальну версію YouTube, яка використовує відео-функції HTML5. Gmail і Google Reader теж прийняли частину стандарту. А ще всі сайти, перераховані в цьому списку “готових до айпада”, активно використовують HTML5, включно з The New York Times, CNN та CBS. Останній нещодавно оголосив про поступову відмову від Flash на користь HTML5 для всього відео-контенту. Якщо Ви хочете копнути глибше, можете поглянути на серію експериментів від Mozilla, які демонструють, на що здатна HTML5, а також на цю добірку сайтів і те, які величезні можливості тепер в руках дизайнерів.

Flash звичайно ж не зникне найближчим часом, він буде й надалі широко використовуватись і підтримуватись, і ті флеш-ігри, які всі ми так любимо, неможливо відтворити за допомогою HTML. Але важливо знати, що коли Ви чуєте, як люди кидаються словом “HTML5”, це не просто якийсь пустий жаргон, це – майбутнє інтернету.

А які Ваші думки з цього приводу?

Переклад звідси

Учасник конкурсу(maque.org.ua скоро 3 роки)

Wise businessmen have been using offshore outsourcing for a long time now. It really makes sense when you can get exactly the same result and save time and money at the same time. Why pay more?


wolfRAMM
wolfRAMM

The men the public admire most extravagantly are the most daring liars; the men they detest most violently are those who try to tell them the truth.