maque.org.ua - Українською про PHP

Сьогодні публікую першу главу майбутньої книжки (e-book) з PHP. У цій главі просто ознайомлюю з основними поняттями і пояснюю відмінність між локальним і віддаленим сервером.

Вступ

Передовсім хочу Вас привітати з тим, що Ви читаєте першу україномовну книгу , ба навіть — підручник про PHP. Я не являю собою фахівця з PHP, але маю незбориме бажання, аби така книжка з’явилась. Щодо правильності того, про що я писатиму тут, то можу Вас запевнити, що відвідувачі мого сайту maque.org.ua виправили усі помилки, яких я міг припуститись під час написання цього підручника.

Мова, якою я писатиму, буде максимально спрощена, бо, як на мене, це найкращій спосіб щось розтлумачити. Цього мене навчили п’ять років практики вчителювання. Був сільським учителем англійської мови та інших предметів, які доводилось викладати за відсутності фахівців. Тобто я не вперше берусь за роботу як не фахівець. Але тут є і перевага, бо пояснюватиму дуже зрозуміло і без зайвих термінів. Так що у тому разі, якщо Ви білявка чи домогосподарка, усе буде “чьотко”.

По-перше, треба з’ясувати, що таке PHP. До речі, Ви можете також подивитись видиво з допису “Що таке PHP?”, де я також пояснюю, що це за штука. Отже, PHP — це серверна мова програмування, що дозволяє створювати динамічний вміст на сайтах. Серверною ця мова програмування називається тому, що виконується вона саме на сервері. Динамічний вміст, це такий, що змінюється після певних дій. Наприклад, щоб на сайті показувалось Ваше ім’я після того, як Ви його попередньо зазначили тощо.

По-друге, слід встановити локальний сервер, аби можна було запускати (виконувати) PHP-файли на власному ПК.. Якщо у Вас є обліковий запис (account) у якогось постачальника хостинґових послуг, то файли, з якими будемо працювати, можете завантажувати прямо на Ваш сервер.

Аби уникнути плутанини на самому початку, треба опанувати такі поняття, як локальний сервер та віддалений сервер. Насправді усе неймовірно просто. Сервер, що Ви встановили на власний комп’ютер, це і є локальний сервер (localhost). Той же сервер, що не на Вашому комп’ютері і називається віддаленим або англійською “remote server”.

У наступній главі ми встановимо локальний сервер, щоб можна було тестувати наші файли на власному ПК.


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.