CSS

Цей допис бере участь у конкурсі.

Одним з найважливіших факторів оцінки веб-дизайну є відповідь на питання “який середній розмір екрану буде використовуватися відвідувачами для перегляду сайту?” Протягом останніх декількох років процес оцінки стає все більш складнішим і заплутанішим через розвиток різноманітних підключених до Інтернету пристроїв. Доступ до сайтів різко змінився та очікується, що використання мобільних (планшетних) пристроїв для пошуку інформації в Web значно перевершить використання настільних ПК у найближчі 2 роки.

Клавіатура і миша вже не є переважними пристроями для введення даних і відбувається перехід від дизайну для 3-х основних браузерів настільних ПК до великої кількості пристроїв: від сенсорних планшетних приладів і телефонів до смартфонів з маленькими клавіатурами, відео ігрових контролерів і пристроїв дистанційного керування.
Найближчим часом планшетні та комп’ютерні дисплеї з високою роздільною здатністю з’являться на ринку і ця зміна вимагатиме повного перегляду дизайну, який ґрунтується на поелементному формуванні зображення.

Протягом останніх двох років клієнти замовляли сайти для конкретних пристроїв – “основний” сайт для настільних комп’ютерів, “мобільну” версію із специфічним дизайном для смартфонів і, з недавнього часу, “iPad” версію, яка насправді є спрощеною версією настільного сайту. Як ви можете собі уявити, така система вносить багато складнощів, пов’язаних з керуванням і вартістю у процес веб дизайну та контент-менеджменту.
На щастя, є рішення. Недавня оптимізація HTML5 та CSS3 виробниками браузерів, на додаток до деяких резервних методів JavaScript технології, призвели до досягнення заповітної мети – сумісного з різноманітними дизайн-пристроями, універсального дизайну.

Універсальний дизайн: один сайт підійде під все
Простіше кажучи, універсальний дизайн-це гнучка, незалежна від пристроїв, технологія дизайну, яка дозволяє розкладку сайту автоматично підлаштовуватися під будь-який розмір вікна браузера, на будь-якому пристрої, з будь-якою роздільною здатністю екрану.
Іншими словами, лейаут вашого сайту підлаштується так, щоб найкращим чином виглядати на будь-якому екрані. Це досягається за допомогою зміни положення навігації та вмісту сторінки, додаванням або видаленням цього вмісту і підвищенням або зниженням розмірів малюнка і шрифту так, що сайт автоматично підлаштовується під будь-який екран.
Універсальний дизайн – це не лише окрема технологія, він являє собою радикально інший підхід до технологічного процесу дизайну і розробки. Він здається настільки цікавим, що ми часто рекомендуємо його багатьом нашим клієнтам із СМS сайтами (система керування вмістом)

Це лише деякі з переваг гнучкого дизайну:

1) Адаптує сайт до певного типу приладів без будь-якої потреби розробки окремого сайту для певного пристрою або без необхідності змінювати вміст.

2) Працює в будь-якому браузері від IE 9 (який зараз активно пропонується користувачам Microsoft) Firefox, Chrome, Safari до IE 6, 7 і 8

3) Сумісний з СМS сайтами.

4) Його безперечно дешевше адмініструвати і використовувати, ніж розробляти і підтримувати окремі версії сайту для специфічних пристроїв (навіть якщо він безумовно вимагає більше зусиль для розробки, ніж простий настільний сайт).

Зараз, коли ви дізналися, що таке універсальний дизайн, саме час навчитися впроваджувати його у вашій організації.

Перекладено звідси

Учасник конкурсу(maque.org.ua скоро 3 роки)


Як і завжди, будемо раді відповісти на Ваші запитання, вислухати Вашу критику, зауваження та поради.

Якщо вміст цієї статті Вам видається корисним та цікавим, поділіться посиланням на нього через Твіттер, Фейсбук, Google + чи Vkotakte.

Дуже дякую,
адмін (Колос Віталій)mary
mary

текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст текст