Мет Кац

Привіт. У відео на Ютюбі від 13 листопада 2012 року Мет Кац говорив про наскрізні посилання (у блогролах та інших подібних місцях). Власне, питання звучало так: “Гугл вважає наскрізні посилання позитивними чи негативними? Чи він просто вважає таке посилання одним від конкретного домену?”. Мет дав відповідь на це запитання як з погляду алгоритму, та і з погляду ручного втручання у нього. Саме про це йдеться далі у цьому дописі.

Пан Кац почав з того, що нагадав про подібність ситуації з ключовиками на сайті. Тобто якщо у вас замало ключовиків – це погано, але це не означає, що треба додавати їх безмірно. Бо у певний момент збільшення кількості ключовиків вам не допомагатиме (додам від себе, що це може і зашкодити).

За словама Мета, якщо на ваш сайт стоїть посилання з одного домену, то таке посилання враховується раз. Якщо посилань з того самого домену кілька, то алгоритм (Гугл) може також сприймати це як лише одне посилання (так, Мет інколи говорить загадками). Він лише додав. що вони навчились “компресувати такі посилання”.

З погляду ручної модерації, Мет Кац навів такий приклад. Якщо ми уявимо собі польськомовний (авт. – чи україномовний) сайт, який у сайтбарі має наскрізне посилання на англомовний сайт про дешеве житло, це виглядатиме неприродно і не особливо корисно для користувача. Якщо таке посилання буде знайдено під час ручної модерації і воно, окрім сказаного вище, скидатитеться на спам, буде на іншу тематику та ключовик матиме комерційний характер, то не факт, що Гугл довірятиме посиланню з такого сайту.

Тобто наскрізні посилання корисні тоді, коли вони йдуть на сайт з релевантним вмістом. Іншими словами, ваш сайт має бодай якимось боком пересікатись з тематикою сайту, на який ви ставите посилання. І навпаки: розміщуйте посилання тільки на тих сайтах, що дотичні до тематики вашого.

Переказ максимально наближений до оригіналу.

А ось саме відео

Чекаю на ваші запитання, зауваження, побажання та поради 🙂


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.