Що таке шаблон (англ. template) для сайту

maque.org.ua - шаблони

Оскільки маю грандіозний план щодо високоякісних шаблонів для сайтів (про це розповім пізніше), сьогодні кілька слів про те, що, власне, таке “шаблон для сайту”.

До речі, якщо у Вас є плани щодо створення нового сайту, буду радий почути, якого типу (для якої CMS тощо) шаблони Вам були б цікаві.

По суті, шаблон – це напівготовий сайт. Тобто Ви можете додати свій вміст чи то пак контент і все. Маєте готовий сайт. Певна річ, наскільки швидко це можна зробити залежить від того, який саме сайт Ви хочете запустити.

Зазвичай у шаблонах можна:

 • редагувати текст
 • вставляти посилання
 • редагувати зображення

Чому вигідно і зручно користуватись шаблонами для сайтів?

Швидше!
Використання шаблону може зробити процес створення веб-сайтів в 5-10 разів швидше. Професійному дизайнерові може знадобитися тиждень або більше, аби створити якісний сайт.

Висока якість!
Якісний шаблон виглядає привабливо і його легко редагувати. Якщо з такого шаблону зробити сайт, то він також виглядатиме професійно. А такий результат не завадить у будь-якому разі. Не важливо, чи це сайт корпоративний чи просто приватний блоґ.

Легко редагувати!
Якщо потрібно редагувати текст, колір, зображення чи звук, інколи навіть не потрібно спеціальних знань. Для цього потрібні лише ті застосунки, що можуть редагувати шаблон (тобто файли цього шаблону). Це зазвичай: Фотошоп, Дримвівер та Флеш. Але це все залежить від конкретного випадку.

Унікальність!
Певна річ, що шаблоном може користуватись кілька людей і дизайн Вашого сайту та іншого сайту з тим же шаблоном може бачити якийсь відвідувач, але кількість сайтів у Всемережжі настільки велика, що це дуже малоймовірно. Окрім того, після редагування шаблону (тобто після того, як Ви додаєте свій текст, змінюєте кольори, додаєте свої зображення та звук), шаблон може перестати бути схожим, так би мовити, сам на себе.

You may also like

12 коментарів

 1. Ти переплутав шаблон з CMS.))) Я розкажу що таке шаблон, шаблон це ескіз на якому зображенні блоки в яких буде розміщуватися контент. Шаблон входить в склад CMS. Тільки не путайте шаблон із скіном або темою.

 2. @ Василь з України:
  Дякую за цікаве зауваження.
  Оскільки офіційного тлумачення цього терміну (принаймні його вебівської конотації) я ніде не бачив, то припускаю, що тут слова шаблон, скін та тема можуть вживатися взаємозамінно. Як саме Ви розумієте ці три слова: шаблон, скін та тема? І чим вони між собою суттєво відрізняються?

  Чому саме Ви вважаєте, що я переплутав шаблон з CMS?

  Заздалегідь дякую за відповіді та цікаву дискусію. ~:-)

 3. Content Management System (CMS) – це система керування контентом яка містить основні функції необхідні для швидкого створення сайтів та наповнення їх контентом.
  Шаблон він же Layout він же tempale, це ескіз на якому зображенні основні блоки сайту такі як (Header, Sidebar, Footer).
  Скін – це набір графічних зображень та стилів CSS які завантажуються безпосередньо в шаблон для того щоб створити зовнішній вигляд сайту.

  Шаблон + Скіни входять у склад CMS (або просто сайту) для того щоб реалізувати рівень відображення даних. Справа в тому що у сучасних веб застосунках дані можуть у трьох рівнях:
  1.Дані в базі даних
  2.Дані в програмі у вигляді об`єкта (програмний рівень)
  3.Дані у вікні браузера у вигляді HTML (рівень відображення)

 4. Мені здається, що ви (admin і Василь з України) працюєте з різними CMS. Бо просто наприклад в joomla це все (дизайн сайту, надіюсь це більш узагальнююче поняття того про що ми говоримо) зветься templates (шаблони), а в drupal не вже називають themes (теми).

  А тепер мої філософські роздуми…
  Скін – це знімок як все виглядає, роблять дизайнери щоб показати замовнику як виглядатиме сайт в кінці.
  Якщо замовнику сподобався скін то його нарізають і верстають сторінку, але без контенту це називається темою або шаблоном.
  CMS це вже ціла система, яка містить бкзліч інструментів:)

  Стосовно статті то все норм автор написав, для чого використовують шаблони і навіщо вони потрібні, бо дуже багато самописних СMS нема шаблонів де є 20-100 сторінок тупо в лоб закодених тільки контент динамічно змінюється

 5. ну CMS це система керування сайтами. шаблон – це, грубо кажучи, набір html чи php сторінок із файлом стилів – наприклад style.css. зазвичай складається із основних header, index, sidebar, footer. також для певних елементів сайту можна створити, наприклад, comments, page, single, search (я беру за приклад структури шаблону wordpress). якщо хочеться зробити унікальну сторінку на сайті, конструкція якої відрізняється від решти, можна створити окремий php файл і відповідно назвати (напр. contact.php чи about.php). а також можна всі елементи (хедер, контент, футер) розмістити в одному файлі index. це доречно тільки у випадку створення односторінкового сайту (як у мене зараз, там все в одному файлі). ну і в кінці – шаблон натягується на CMS. саме тому шаблон для WP не підійде для Drupal чи Magento і навпаки. хоча переробити, знаючи php, цілком реально.

 6. @Всі
  Дякую за Ваші коменти. Це одни з випадків, коли коменти містять більше корисної ніформації за сам допис.

  @ Василь з України:
  Дякую за пояснення Вашого бачення цих термінів.

  @ Андрій:
  Зрештою я згоден, що багато чого залежить від того, про яку саме CMS йдеться.

  @ Не Кіт:
  Влучно сказано.

 7. Мене цікавлять шаблони для DLE. В мережі не зустрічав українізованих шаблонів для ДЛЕ, якщо вони будуть у вас то це дужу добре.

 8. @ black0wolf:
  На жаль, для DLE нічого зараз обіцяти не можу. Але матиму на увазі.

  До речі, а які більш-менш відомі сайти на DLE?

 9. dle.net.ua
  dle.in.ua
  Українські сайти – домени)
  Для Дле є дужу багато сайтів.