Як Kayman писав відеоурок

Blog Day 2010

Вітаю. Я попросив переможця конкурсу Федора Поліщука (kayman) написати невелику статтю про те, як він вирішив взяти участь і які складнощі він мав зі створенням свого відеоуроку.

Цей приклад покликаний показати, що створення відеоуроків не є чимось надважким. 🙂 Які Ваші думки з цього приводу?

Блукаючи просторами інтернету, в голові промайнуло питання: “Цікаво, чи є відеоуроки по Adobe Photoshop українською”. З великими сумнівами таки відіслав запит в Google типу “Відеоуроки українською”. І ось я приємно здивувався. Так! Вони існують! І їм присвячений цілий сайт! Пізніше на цьому ж сайті наткнувся на статтю “Конкурс відеоуроків до Дня Незалежності України”. Що ж, подумав я: “певні знання Photoshop в мене є, так як працюю дизайнером на одному сайті, так чому ж не спробувати?” Тим більше з’явилося бажання розвивати нерозповсюджені на даний час україномовні відеоуроки.”

Kayman

І ось: моя перша спроба зробити відеоурок. Відразу виникла проблема: яка програма потрібна для запису відео з екрану? І в цьому мені допоміг відеоурок від maque на тому ж сайті! Спочатку я завантажив програму Camtasia Studio, інсталював її, переглянувши ще раз урок від Віталія, запам’ятав “що до чого” в цій програмі. Ось настав час запису відеоуроку. Скажу чесно, з першого разу не виходило: робив якісь дрібні помилки в Photoshop. Але, як говориться “люди вчаться на своїх помилках”. Невдовзі, в мене було готове відео. Для запису шестихвилинного ролику, в мене пішло приблизно хвилин тридцять, адже декілька разів не виходило і починати доводилось спочатку. Обробляти відео (накладати ефекти, коментарі) було значно легше, адже програма має зрозумілий інтерфейс навіть для “чайників”. Нарешті настав момент завантаження відеоролику на Youtube. Це зайняло приблизно десять хвилин. Потім розмістив коментар з посиланням на відео у статті конкурсу.

Джумла для початківців. Частина перша (+ бонуси) - maque.org.ua

Оскільки я був єдиним, я переміг і виграв класну футболку! Трохи більше години “сидячої” праці і маю цінний приз! І для цього мені знадобився тільки комп’ютер та знання Photoshop, і більше нічого! До того ж, я зробив свій, хоч і невеличкий, вклад у розвиток проекту Maque.org.ua, і це не може не радувати.
Сподіваюсь що і ви, вкладете частинку свого часу та спробуєте зробити відеоурок, тим самим порадувати багатьох інтернет – користувачів, яким просто не вистачає україномовних відеоуроків!
З повагою, Федір, тобто Kayman

Кинути палити легко! Придбай електронні сигарети недорого в Києві. Продаж електронних сигарет.

You may also like

6 коментарів

 1. Правильно говорить хлопець,але більше б часу і наснаги…
  працюю над подібним проектом,так що скоро українського нету побільшає.
  Звичайно окрема подяка maque за згоду копірайту матеріалів.

 2. @ Тарас:
  Прошу!
  Як би оце нам більше таких проектів понаробити?

 3. мені далеко до професійного прогера(чи то пак веб-дизайнера)
  навряд щось нове вам розкажу!

 4. @ Тарас:

  Ну це таке. Дуже часто початківці у певній галузі роблять відкриття! 🙂

 5. Поживемо побачимо,думаю можна якось орагнізувати взаємну співпрацю;)

 6. @ Тарас:
  Так, гадаю, щось можна буде втнути 🙂