Що таке “шар” у Фотошопі (Adobe Photoshop CS4)

photoshop_cs4

Нещодавно помітив, що на цей блоґ заходять початківці, що хочуть зрозуміти, що таке “шар” у Фотошопі. Отже, сьогодні йтиметься саме про це.

Рівень: початківець
Тривалість: 02 хв 40 с

Відео на YouTube можна дивитись у HD якості. Як саме.

Також можна завантажити це відео з YouTube.com на власний комп’ютер. Як завантажити відео з YouTube.com на власний ПК

photoshop_cs4

photoshop_cs4

Матеріал з офіційного україномовного photoshop_cs4_help.pdf файлу

Глава 10: Шари

Шари є структурними елементами багатьох процесів створення зображень. Робота з шарами може не знадобитися, якщо ви робите просте коригування зображення, але шари допомагають ефективно працювати та у більшості випадків є важливими для неруйнівного редагування зображень.

Шари Photoshop нагадують аркуші кальки у стосі. Через прозорі області шару можна бачити нижні шари. Ви переміщуєте шар, щоб розмістити на ньому вміст, точно таким же чином, як переміщували б аркуш кальки у стосі. Також можна змінити непрозорість шару і таким чином зробити вміст частково прозорим.

photoshop_cs4

Шари використовуються для створення декількох зображень, а також для додавання тексту або фігур векторної графіки до зображення. До шару можна застосовувати стилі, які дозволяють додавати спеціальні ефекти, такі як тінь або світіння.

Недеструктивна робота
Іноді шари не містять ніякого видимого вмісту. Наприклад, коригувальний шар містить коригування кольору або відтінку, які впливають на розміщені нижче шари. Замість прямого редагування пікселів зображення, можна редагувати коригувальний шар, залишаючи таким чином нижні пікселі незмінними.
Спеціальний тип шару, що називається Смарт-об’єкт, містить один або більше шарів вмісту. Смарт-об’єкт можна трансформувати (масштабувати, нахиляти або перемальовувати), не змінюючи при цьому безпосередньо пікселі зображення. Крім того, смарт-об’єкт можна редагувати як окреме зображення навіть після його розміщення у зображенні Photoshop. Смарт-об’єкти також можуть містити ефекти смарт-фільтрів, які дозволяють недеструктивно застосовувати фільтри до зображень таким чином, що згодом ефекти фільтрів можна буде змінити або прибрати.

Упорядкування шарів
Нове зображення має один шар. Кількість додаткових шарів, ефектів та наборів шарів, які можна додати до зображення, обмежується лише обсягом пам’яті вашого комп’ютера. Робота з шарами відбувається на панелі “Шари”. Групи шарів допомагають упорядковувати шари та керувати ними. За допомогою груп шари можна розташувати в логічному порядку, уникаючи таким чином мішанини на панелі “Шари”. Групи можуть містити в собі інші групи. Групи також можна використовувати для одночасного застосування атрибутів та масок до кількох шарів.

Відеошари
Відеошари використовуються для додавання відео до зображення. Після імпортування в зображення відеокліпа (у якості відеошару або смарт-об’єкта), до шару можна застосовувати маску, трансформувати його, додавати ефекти, малювати на окремих кадрах або растеризувати окремий кадр, перетворивши його на стандартний шар. Використовуйте панель “Шкала часу” для програвання відео всередині зображення або для отримання доступу до окремих кадрів.

За цим посиланням можна подивитись про шари у Фотошопі англійською

Схожі записи:

1.Як додати ефект відблиску (Adobe Photoshop CS4)
2.Як створити фон для Твітера (частина друга)
3.Растрова графіка у Всемережжі

Корисні посилання:

1.Мега великий набір шаблонів для Photoshop
2.Шаблон для фотошопа – Амазонка з майбутнього
3.Шаблон для фотошоп- Ганна Седакова


You may also like

2 коментарі