Як створити веб-сайт

Як створити веб-сайтОскільки розробка сайтів може бути доволі важким заняттям (якщо не знати з чого починати), вам ТОЧНО буде цікава ця стаття. У ній подані загальні рекомендації від ідеї створення сайту до конкретних варіантів створення сайту.

Крок 1. Знайдіть яскраву ідею для створення справді чудового сайту. Або пропустіть цей крок, якщо ви вже знаєте, що буде відображати ваш новий сайт. Не копіюйте ідеї інших, чи, якщо копіюєте, то втілюйте ідею у життя тільки після її ретельного вдосконалення. Створюйте веб-сайт на цікаву тему, на якій ви добре знаєтеся.

Крок 2. Визначте вашу цільову аудиторію, або ринок збуту. Для яких саме людей ваш сайт буде найбільш корисним? Деякі сайти (як-от Yahoo чи Google) обслуговують майже всі шари населення, у той же час існують і дуже специфічні сайти, наприклад hasbro.com Тож, опишіть вашу цільову аудиторію разом з ідеями для створення веб-сайту. Виконайте невелику пошукову роботу, або влаштуйте мозковий штурм, щоб відповісти на запитання: чим займаються відвідувачі вашого сайту, скільки їм років, що їх цікавить тощо. Уся зібрана інформація допоможе вам під час створення сайту.

Крок 3. Визначте ключеві слова, які шукають люди, щоб використати їх для написання тексту на вашому сайті. Правильне написання тексту допоможе людям знайти вас в Інтернеті і, відповідно, збільшить кількість ваших потенційних клієнтів. Найкращим інструментом для визначення правильних ключових слів є Google Keyword Tool.

Крок 4. Визначте серйозність власних намірів. Скільки часу та коштів ви хочете і можете насправді вкласти в створення і подальше вдосконалення веб-сайту? Блоґ потребує менше грошових інвестицій ніж сайт-візитка чи онлайн-магазин, але він вимагає постійного вкладання часу та зусиль.

4.1 Якщо ви маєте намір створити блоґ, то будьте готові до серйозної конкуренції з боку інших блоґів зі схожою тематикою статей. Найчастіше, власник блоґу заробляє гроші з того, що створює постійний потім відвідувачів, а потім розміщує рекламу. Головна ідея в тому, що необхідно постійно писати корисні статті для певного кола зацікавлених осіб. В цьому вам знов допоможе Google Keyword Tool.

4.2 Онлайн-магазин потребує уваги і постійного обслуговування. Вам доведеться піклуватися про продаж, доставку, безпечну форму замовлення, облік товару тощо.

Крок 5. Ви також можете стати філіалом великої компанії і продавати її товари або послуги. У цьому разі вам доведеться піклуватися тільки про розкручування власного сайту, щоб вас знаходили потенційні покупці.

Крок 6. Оберіть найкращу ідею. Яка з ваших ідей принесе найбільше прибутку? Яка з них потребує вкладання найбільшої кількості часу та зусиль? Обираючи ідею, думайте про те, що вона має приносити вам прибуток і водночас бути корисною, розвивати вас.

створення веб-сайту

Крок 7. Зареєструйте доменне ім’я (наприклад, my-site.com). Оберіть ім’я, що легко запам’ятати та легко вимовляти. Це знадобиться, коли ви будете говорити його по телефону. Бажано, щоб доменне ім’я закінчувалося на .com і відображало сферу вашої діяльності (цей момент може залежати від обраної аудиторії). Якщо ви хочете, щоб ваш сайт знаходили за ключовим словом «music», то бажано, щоб ім’я містило це слово, наприклад rock-music.com

Крок 8.  Оберіть веб-хостинг. Це компанія, яка розміщує ваш сайт в Інтернеті, надаючи місце на сервері. Існує безліч веб-хостинґів, а також веб-сайти, на яких ви можете знайти їхню порівнювальну характеристику. Також існують компанії, що надають веб-хостинґ безкоштовно, та я не рекомендував би їх для серйозного проекту.

Крок 9.  Знайдіть кілька веб-дизайн компаній і порівняйте ціни. Звичайно, ви можете самостійно вивчити HTML, CSS і навіть основи дизайну, або замовити веб-сайт у професіоналів. Про це детальніше у наступному кроці.

Крок 10. Створіть веб-сайт. Тут маємо багато варіантів:

10.1 Знайдіть програму, що будує сайти (site-builder) і зробіть сайт власноручно. Щоправда, цей варіант є гарним тільки за відсутності коштів на розробку сайту. Адже сайт-білдери додають багато зайвого коду, тобто сайт не буде оптимізованим для пошукових двигунів. Та й виглядатиме не дуже гарно.

10.2 Вивчіть HTML/CSS, PHP або інші “мови програмування” і створіть сайт самостійно:

–         HTML – це неймовірно проста мова розмітки і якщо її вивчити, ви зможете самостійно редагувати ваш веб-сайт і зекономити купу грошей.

–         XHTML – це той самий HTML, але вже вдосконалений стандартами W3C. Ця мова пропонує більш широкий набір правил для упорядкування інформації. А на практиці це лише невеличкі зміни у написанні коду.

–         CSS – є абревіатурою від каскадних стильових таблиць і надає більше гнучкості для створення стилів у HTML.

–         Мова, орієнтована на взаємодію з браузером – JavaScript дозволяє зробити вашу сторінку інтерактивною.

–         Мови, що орієнтовані на взаємодію із сервером (PHP, ASP, VB Script чи Python) можуть використовуватись для побудови веб-сторінок, що змінюються відповідно до відвідувачів сайту, або для створення складних сайтів, наприклад, форумів. Також вони надають широкі можливості для створення форм, де відвідувачі можуть надати свою контактну інформацію (ім’я, телефон, електронну пошту), чи навіть для створення онлайн-магазинів.

Wordpress

–         WordPress – ще один чудовий варіант для створення власного сайту. Це безкоштовна система з управління вашим сайтом, яку ви можете встановити на сервері. За допомогою WordPress оновлювати сайт та впорядковувати інформацію справді легко. Існують безкоштовні шаблони із дизайном на будь-який смак на платформі WordPress.

 

 

10.3 Замовте веб-сайт у професіоналів. Це буде найкращим вибором для серйозних та великих проектів, таких як онлайн-магазин.

10.4 Використайте безкоштовний генератор, щоб створити структуру сайту, навігацію (або кнопки меню), CSS стилі. Потім відредагуйте отримані файли і завантажте їх на сервер.

Крок 11. Завантажте ваш сайт на сервер. Веб-хостинґ компанії, зазвичай, надають вам власний завантажувач файлів, або ви можете використати FTP клієнти типу FileZilla або TotalCommander. Якщо ж ви наймали компанію розробника веб-сайту, то вона подбає про це.

Крок 12. Протестуйте ваш веб-сайт.  Коли всі роботи завершено, зробіть звичайний тест. Ви можете просто попросити друзів чи рідних зайти на ваш сайт і почитати інформацію, натискати кнопки меню, тощо. Вірогідно, ви знайдете кілька помилок, або місця, де користувачам сайту необхідні додаткові інструкції.

Крок 13. Перевірте код і зареєструйте сайт. Шукайте посилання, що не працюють, пропущені теґи, оптимізуйте сайт для пошукових двигунів. Перевірте чи дотримується ваш сайт стандартів W3C. Згенеруйте мапу сайту. І зареєструйте сайт в Google.com та інших пошукових системах.

Крок 14. Почніть рекламувати та розповсюджувати інформацію про ваш сайт. Розкажіть друзям, додайте ім’я вашого сайту до підпису у вашій електронній пошті, використовуйте соціальні мережі (Facebook, Twitter, LinkedIn), створіть власний канал на YouTube. Знайдіть сайти, які доповнюють список ваших товарів та послуг (але не конкурують з вами), і запропонуйте їм обмінятися посиланнями.

Часто коментуйте на тематичних блоґах та форумах, додавши посилання на ваш сайт у підпис.

Крок 15. Пишіть статті для інших блоґів з метою розміщення посилань на ваш сайт. Це є непоганою маркетинговою стратегією, яка допоможе людям знаходити ваш сайт і покращить вашу позицію в Google.

Крок 16. Надавайте тільки якісні товари та послуги. Репутація дуже швидко поширюється в Інтернеті. Прислухайтеся до ваших відвідувачів, часто вони пропонують гарні ідеї щодо того, як зробити сайт більш зручним у використанні. Намагайтеся спростити життя вашим клієнтам, використовуйте стратегію «виграв-виграв» для себе та ваших покупців.

Застереження:

 1. Ніколи не випробовуйте довіру відвідувачів вашого сайту. Поважайте приватне життя. Такі речі як спам, набридливі банери та випадні вікна можуть нашкодити вашій репутації. А от заява про конфіденційність інформації, що надає вам клієнт, навпаки надасть йому впевненості і збільшить довіру до вашого сайту. Найкращим місцем для розміщення посилання на сторінку, що містить вашу політику конфіденційності, є нижня частина сайту (або footer). Так клієнт зможе побачити посилання з будь-якої іншої сторінки веб-сайту.

Безпека сайту

 1. Запишіть та ніколи не губіть (і не розголошуйте) ім’я адміністратора та пароль від вашого сайту. Дбайте про безпеку свого проекту.
 2. Не намагайтеся заробити гроші в Інтернеті, не вклавши ані копійки власних коштів.

Дякую вам, друзі, за увагу і бажаю усім успіхів у створенні власних веб сайтів! Незабаром вийде моя нова стаття з РНР курсу, а поки що чудових і сонячних вам весняних днів!

You may also like

18 коментарів

 1. В мене запитання про Xhtml, там ж навпаки чіткі правила, ніякої “ширини” не має. В цій статті я думаю найголовніший 2 пункт. Від нього залежить все, особливо дизайн

 2. Хороший перелік для початківця.

  Один з важливих пунктів це спливаючі вікна. Може вони і дають збільшення підписчиків, але яких. Особисто мене сильно дратують такі вікна і одразу хочеться закрити сайт.
  Якщо мене цікавить сайт і його тематика я знайду як підписатись.

 3. А я просто устанавливаю cms и всё впорядке. Но тут при вёрстке шаблонов тоже нужно знать html и css. Но новички могут скачать множество шаблонов в паблике.

 4. Достаточно хорошая информация. Есть что почитаьт и поробовать. Про пароли – полезно всем знать!

 5. Подобной информации полно, но не все её придерживаются. Создают, улучшают, понимаю, что что-то не то… и возвращаются к истокам…

 6. Повню я робив свій перший сайт в блокноті. Потратив цілий місяць. А зараз зробить сайт можна за 5 хв. Дуже подобається программа Artisteer, але вона платна.

 7. С каждым годом создание сайта становится все более простой задачей (развитие cms), если не говорить конечно о каких то больших объемных проектах. А вот монетизация своего сайта – это уже гораздо сложнее задача. Хотя конечно и тут нужно создавать, делать, пробовать и тогда пускай на 101 попытке, но все получится.

 8. Раньше создать сайт мог только настоящий специалист, а сейчас любой человек, и даже школота!

 9. Як на мене, то краще спробувати спочатку на безкоштовному домені. Я наприклад створив сайт на медичну тематику. Спочатку потренувався, а потім переніс на більш цікавий домен.

 10. Да разници особо нет. Создавать то могут все, но продвигать в ТОП, как и прежде, могут только специалисти в данной орасли, либо же просто грамотные вебмастеры. Так что, почти ничего и не изменилось.