Обробка умовних конструкцій if..else

maque.org.ua - Українською про PHP

Цього разу ми розглянемо умовну конструкцію if … else. Аби зрозуміти сенс цієї конструкції, треба опанувати наступне. Річ у тім, що у PHP є так званий логічний (boolean) тип даних. Він може мати одне з двох значень: true або false (тобто істина або неправда).

Тип даних boolean

Істина TRUE 1
Неправда FALSE 0

Якщо ми хочемо, щоб певна дія відбувалась залежно від певних умов, застосовуємо умовну конструкцію if … else. If є обов’язковим, а else — ні. Тобто у наступному прикладі ми будемо виводити на екран текст “Hello Steve” за умови, що змінна $name має значення Steve:

[code lang=”PHP”]

[/code]

Якщо хочете виконати кілька дій, то їх треба помістити у фігурні дужки {}:

[code lang=”PHP”]
“;
echo “Your login is $name”;
}
?>
[/code]

У разі потреби вказати, що повинно відбуватись, якщо у результаті перевірки умови отримуємо false (тобто неправда) , пишемо другу частину конструкції – else:

[code lang=”PHP”]
“;
echo “Your login is $name”;
} else {
echo ‘You are not logged in.’;
}
?>
[/code]

Тобто якщо змінна не має значення Steve (тобто отримуємо результат false), то буде виводитись текст You are not logged in.

У будь-якому разі у сучасному світі жінки (та й чоловіки), що себе поважають, знають, що отопластика додає самовпевненості.

You may also like

7 коментарів

 1. Цікаво, а я думав, що фігурні лапки треба ставити завжди. 🙂

 2. а ще можна добавити отаку штуку) жах просто, можна людину психом зробити)

 3. @ Колос Віталій:
  define(‘true’,false,true);
  define(‘false’,true,true);
  Ось такий код)

 4. А знаю-знаю такий прикол. Цей код призводить до того, що значення true сприймається як false, а false – як true. У результаті усе працює з діаметральною протилежністю: так – це ні, а ні – це так. Тобто глобальний гаплик. Слабкодухі можуть такий жарт не пережити. 🙂

 5. Надо было еще тернарный оператор рассмотреть в уроке, ведь это тот же самый if …else только в сокращенной записи

 6. @ gordon:
  Добре. Зробимо. Дякую. Чесно кажучи, гадаю, що його усе ж таки треба розглядати у окремому дописі, бо він мені видається важчим для розуміння за if … else. Це тільки у мене складається таке враження?