Мерехтливі часточки – Ефект текстурованих літер

Хоч зими справжньої ще нема, але вже хочеться чогось зимового. Тому сьогодні йтиметься про те, як зробити ось такий крижаний ефект, що почасти можна бачити на мініатюрі ліворуч або у повному об’ємі, якщо натиснете на лінк “Ще”. До речі, цей допис є першим учасником конкурсу, спонсором якого є хостинґ-провайдер uh.ua. Конкурс офіційно розпочався і я, я і решта відвідувачів цього блоґу, з нетерпінням чекаю на решту учасників. Чим швидше Ви подасте свої матеріали,тим більше часу буде на голосування за них.


Мерехтливі часточки – Ефект текстурованих літер

Ось таким має бути кінцевий результат:

Крок 1:

– Змініть Foreground color на колір #6fb1bf, а Background color на колір #2a4d53, потім залийте документ інструментом Ґрадієнт (Gradient Tool) із параметром Reflected Gradient від центру до нижнього краю документу.

– Вище фонового шару (Background) розмістіть будь-яку текстуру безшовної цементної плити і змініть режим змішування шарів на Soft Light.

Крок 2:

– Додайте текст білого кольору. Використаний тут шрифт, що називається Insaniburger, розмір літер – 345 px.

– Виставте нульове значення щільності заливки шару (Fill 0%).

– Продублюйте текстовий шар.

– Створіть новий шар під двома текстовими і назвіть його “Texture”. Натисніть Ctrl і клікніть лівою кнопкою миші на іконці текстового шару, щоб завантажити виділення. Змініть Foreground color на колір #164b7c, а Background color на колір #b2ebfc.

Крок 3:

– Активувавши шар “Texture”, ідіть у меню Фільтр (Filter) -> Додати (Render) -> Хмари (Clouds). Натисніть Ctrl + D (Виділити (Select) -> Зняти виділення (Deselect), щоб прибрати контур виділення.

– Ідіть у меню Фільтр (Filter) -> Художні (Artistic) -> Акварель(Watercolor). Виставте значення Деталізації пензля (Brush Detail) на 5, Інтенсивності затемнення (Shadow Intensity) на 0, а Текстурування (Texture) на 3.

– У тому ж меню Фільтр(Filter) -> Художні (Artistic) -> Олійний живопис (Paint Daubs). Виставте розмір пензля (Brush Size) на 6, Різкість (Sharpness) на 5, а у випадному меню Тип пензля (Brush Type ) оберіть Іскри (Sparkle).

– Ще раз оберіть у меню Фільтр (Filter) -> Художні (Artistic) -> Акварель (Watercolor), і застосуйте ті самі значення (Деталізація пензля (Brush Detail)- 5, Інтенсивність затемнення (Shadow Intensity) –0,Текстуризація (Texture)- 3).

Крок 4:

– Ідіть у меню Зображення (Image) -> Корекція (Adjustments) -> Відтінок/насиченість (Hue/Saturation) (Ctrl + U), і виставте значення відтінку (Hue) на -10. Цей хід припасує колір текстури до Background color.

– Двічі клікніть на оригінальному текстовому шарі і застосуйте наступні параметри Стилю шару (Layer Style):

1) Тиснення (Bevel and Emboss): Змініть стиль на Зовнішній скіс (Outer Bevel), значення розміру (Size) на 11, зніміть прапорець з віконця Глобальне освітлення (Use Global Light), потім змініть градус кута (Angle) на -104 і Висоту (Altitude) на 48. Також змініть Контур блиску (Gloss Contour) на Кільце (Ring), поставте прапорець у віконці Згладити (Anti-aliased), змініть колір Режиму підсвітки (Highlight Mode) на #1dfcff та Прозорість (Opacity) виставте на 100%, а колір Режиму Затемнення (Shadow Mode) на #919191.

2) Контур (Contour): оберіть Перевернутий конус (Cone – Inverted) і поставте прапорець у віконці Згладжування (Anti-aliased).

Ця процедура створить на літерах глянцеву обводку.

– Тепер активуйте стилі шару (Layer Style) на скопійованому текстовому шарі і знову застосуйте ефект Тиснення (Bevel and Emboss). У параметрах cтилю оберіть Внутрішній скіс (Inner Bevel), виставте значення Глибини (Depth) на 500, розмір (Size) на 20, зніміть прапорець з Глобального освітлення (Use Global Light), потім змініть градус кута (Аngle) на 120 і Висоту (Altitude) на 48. Також, змініть Режим освітлення (Highlight Mode) на Яскраве світло (Vivid Light) і його колір на #ffffff, а колір Режиму затемнення (Shadow Mode) на #707070.

Це додасть чудового глянцевого ефекту.

Крок 5:

– Нарешті, змініть Foreground color на #ffffff, а Background color на #b2ebfc, створіть новий шар над усіма попередніми, назвіть його Glitter і змініть його Режим змішування (Blend Mode) на Яскраве світло (Vivid Light).

– Використовуючи інструмент Пензлик (Brush Tool) схожої на іскри форми, де-не-де додайте до тексту блискітки. Ефект не дуже помітний, але виглядатиме насправді гарно.

А ось і остаточний результат!

Переклад звідси

Якщо є потреба обміняти валюту, до Ваших послуг курс украинской гривны к рублю. Швидко та вигідно.

You may also like

18 коментарів

 1. Отлично, есть еще из эффектов что-то новогоднее?

 2. Дякую за урок! Але трєбую більш крижаний текст))

 3. @ Колос Віталій:
  Спасибо, но для меня и Фотошоп пока в новинку 🙂

 4. красивий урок, але подобається вигляд літер уже після застосування Paint Daubs. спробую перестрибнути через етап Watercolor – цікаво, що вийде 🙂

 5. А мені хід із обводкою у 4 кроці сподобався!

 6. я photoshoper не слишком опытный, но мне урок понравился именно простотой выполнения. ничего сложного, а получается красиво.

 7. aesthetic, по-моєму, дуже гарно вийшло 🙂

 8. “в копилку”:
  +1 гарний урок у запас, +1 сайт, де можна знайти багато цікавого по цій темі.

 9. всім спасибі, такого роду фактурні написи часто використовую в роботі