Створімо детальні, барвисті ілюстрації серця!

Сьогодні дуже цікавий ефект кардіологічної тематики. Випадково побачив цей урок на одному з англомовних сайтів про webdesign. На жаль (чи може на щастя) цей туторіал передбачає використання сканера. Тому у тому разі, якщо його нема, відкладіть цей урок на майбутнє. Щоб даремно не розчаровуватись, що ви не можете дотримуватись усіх кроків. Якщо ж є …

Як завжди, це кінцевий результат зображення над яким ми будемо з вами працювати на цьому уроці:

Крок 1: Ваш початковий ескіз

В першу чергу ми повинні намалювати нашу ілюстрацію просто олівцем на папері. Нічого страшного, якщо ви не дуже вдало малюєте; просто зробіть ескіз. Далі, відскануйте його і відкрийте у Photoshop.


Крок 2: Створення Вашого документу.

Відкрийте Photoshop і створіть новий документ (File>New). Важливо, зробити величезний документ, оскільки так буде легше з ним працювати. Я пропоную 4500х3000, 300 dpi.

Крок 3: Запуск створення!

Тепер просто відкрийте Ваш малюнок і перетягніть його на документ. Таким чином, ви зможете копіювати всі ваші форми в подальшому.

Крок 4: Створення кольорової палітри

Виберіть кілька «щасливих» кольорів, тих, що змушують вас почуватися добре. Наприклад: жовтий, оранжевий, рожевий і фіолетовий.

Крок 5: Pen Tool – Ваш кращий друг.

Pen Tool мій найулюбленіший інструмент у Photoshop. Ми будемо використовувати його для створення всіх наших форм.

Додайте новий шар і почніть використовувати Pen Tool, помістіть вузлові точки навколо форми. Тепер клацніть правою кнопкою миші > Fill Path. Таким чином, можна просто та легко зробити однокольорову форму.

Зверніть увагу на Pen Tool:

Багато людей докладають великих зусиль для роботи з Pen Tool (пером), однак це не настільки страшно, як ви думаєте.

Крок 6: Використання ґрадієнтів (Gradients)

Доволі часто ми повинні надавати гарного вигляду за допомогою красивих ґрадієнтів( Gradients). Виберіть Gradients на панелі інструментів – Toolbar і виберіть 2 кольори (жовтий і оранжевий). Тепер виберіть інструмент Pen Tool, після того як створите свою траєкторію навколо наступної фігури клацніть правою кнопкою миші > Make Selection. Тепер у нас охайний вибір і все, що потрібно зробити, це вибрати Gradients і зробити ґрадієнт в середині вибраної ділянки.

Крок 7: Створіть фігури з використанням декількох шарів.

Повторіть попередні кроки для решти намальованих вами форм. Переконайтеся, що ви робите новий шар (New Layer)  для кожної фігури. Це дуже важливо.

Крок 8: Хід цих шляхів!

Фігури хоча і великі, проте ми маємо декілька ліній на нашому малюнку.

Спочатку виберіть просту пензель, розміром близько 3 пікселів. Тепер візьміть Pen Tool і намалюйте лінію шляху, що передує вашому ескізу. Потім клацніть правою кнопкою миші >Stroke Path. Тепер ви маєте гарні лінії! Зверніть увагу, як я увімкнув опцію “Simulate Pressure”, для створення більш природного ефекту:

Крок 9: Використання інструменту Elliptical Marquee Tool

Виберіть інструмент Elliptical Marquee Tool на панелі інструментів, а потім натисніть Shift і зробіть вибір. Ви побачите, що при натисканні на клавішу Shift, буде вибір ідеального кола. Тепер виберіть пензель і виберіть м’яку  кисть, встановіть розмір в 569 пікселів і почніть малювати в середині кола.

Крок 10: Тримайте створення

Повторіть попередні кроки багато разів, поки ви не закінчите кожну з форм і кожна форма буде мати вихідний оригінал вашого малюнку.

Крок 11: Отримайте кілька фотографій квітів

Для нашої ілюстрації нам необхідні квіти. Завантажте зображення квітів з Інтернету. Наприклад такі:

Крок 12: Відокремлення  квітів

Тепер нам необхідно витягти зображення цих квітів з їх фону. Відкрийте зображення квітки, а потім зробіть свій вибір, обводячи навколо квітки за допомогою Pen Tool. Потім клацніть правою кнопкою миші >make selection ( зробіть вибір). Виберіть інструмент Rectangular Marquee Tool на панелі інструментів, а далі помістіть курсор всередину виділеної  площі. Клацніть правою кнопкою миші>layer via copy (шар через копію). Ось і все – у вас прекрасно підібрана квітка у власному, окремому шарі.

Крок 13: Розташовуємо наші квіти

Залиште Віші квітки у вашому основному документі. Ймовірно, вам доведеться змінити їх розмір чи повернути як краще; для цього перейдіть в меню >Edit>Free Transform.

Крок 14: Зведення ваших квітів

Тепер ми повинні дублювати наші квіти в кілька разів. Просто клацніть правою кнопкою миші на шарі і виберіть дублікат, далі розмістіть ваші квітки в будь-яких місцях, що вам подобаються.

Крок 15: Виберіть більше квітів

Одна квітка – це дійсно нудно. Отже, виберіть ще декілька, близько 4-5 і повторіть попередні дії.

Крок 16: Дублювання

Тепер, коли у нас є всі необхідні квіти, все що ми маємо зробити це дублювати та розміщувати їх на потрібні нам місця.

Корисний метод дублювання

Для того щоб дублювання було набагато швидшим, ви можете просто вибрати “Move Tool” у вашій панелі інструментів. Потім утримуючи Alt та натиснувши Переглянути  на об’єкті, який потрібно дублювати. Об’єкт буде автоматично дублюватись на новий шар.

Крок 17: Досягнення цілі

Отже, половина нашого серця абсолютно закінчена. Використовуйте Shift, щоб виділити всі шари, тепер натиснувши Alt і клацнувши на ваших фігурах починайте рухати їх. Сподіваюсь, ви тільки-но дублювали всі шари. Як би не було складно впоратись з ними і поставити у правильне місце, та коли вже всі шари дубльовані , клацніть правою кнопкою миші на одному з них і виберіть Merge Down.

Крок 18: Додаємо гламур

Додаємо новий шар поверх всіх шарів, вибираємо маленьку м’який пензель, встановлюємо білий колір і починаємо натискати на серці. Після того, як ви закінчили це, клацніть правою кнопкою миші на шарі і виберіть Blending Options, виберіть Outer Glow і встановіть розмір 38 пікселів та Opacity (непрозорість) 75%.

Крок 19: Роботу на фоном

Об’єднуємо всі шари великого серця( не зберігати, це дуже важливо), так що очікуване світло буде на одному шарі. Створіть новий документ з такими ж розмірами, перемістіть та об’єднайте шар в новому документі. Дублюйте цей шар, поставте його під вихідним оригіналом  і перейдіть на Filter>Blur>Motion Blur і встановіть відстань до 656 пікселів.

Крок 20: Нарощування світла

Виріжте кристал з “crystal.jpg” ( див. папку  завантаження для цього уроку) і помістіть його вище шару “Motion-Blur-серце”. Тепер встановіть стиль шару на “Overlay”, перейдіть в меню Edit>Free Transform і трохи повертаємо кристал. Продублюйте його кілька разів.

Крок 21: Завершуємо фон

Давайте зробимо фон трохи більш захопливим, але зберігаючи просту атмосферу. Дублюємо основне серце, поміщаємо новий шар під оригінал. Йдемо до Filters>Blur>Gaussian Blur і робимо його дійсно розмитим( blury). Встановіть радіус 38,6 пікселів.

Крок 22: Колір коригування

Після того як ви все закінчили клацніть правою кнопкою миші на одному з шарів і виберіть Flatten Image. Тепер ідіть в Image>Adjustments>Curves і грайте з ним роблячи оригінальну ілюстрацію трохи темнішою, яскравішою та більш яскравою. Я рекомендую вам налаштувати вихідне (Output) значення до 87 і вхідне (Input) до 128.

Крок 23 Останні штрихи

Додайте новий шар вище шару з серцем, встановіть стиль шару Overlay. Накладання, тобто Overlay, зробить його дійсно блискучим. Виберіть м’який пензель, дещо середнього розміру , встановіть білий колір та натисніть на деякі частини серця, які ви б хотіли виділити. Наприклад, квіти або трикутники. Ви побачите, що це виглядає дуже гарно.

І от, ми це зробили!

Ви можете переглянути кінцевий результат нижче. Я сподіваюсь, що вам сподобався цей урок, і дуже хотілося б почути вашу думку про методи і результати.

Ви можете переглянути велику версію результату, натиснувши на зображення нижче:

Як завжди чекаю на Ваші коменти, зауваження, поради.

Також буду вдячний за поширення цієї статті у соц.мережах. Дякую.

Справді якісне та глибоке проектування (проектирование) забезпечить ефективне будівництво будь-якого типу.

You may also like

3 коментарі

  1. Ні, ну серйозно зі сканером якось не так. Виходить по-іншому. Раджу на майбутнє усе-таки публікувати матеріали, які не передбачають використання сканерів чи додаткових приладів. Чи це тільки мене дратує? 🙂

  2. ну це можна зробити не тільки за рахунок сканера,можна сфотографувати цифровим фотоапаратом або намалювати одразу ж на планшеті графічному…