Основи роботи з localhost

maque.org.ua - Основи роботи з localhost

Сьогодні наступна глава з майбутнього підручника з PHP. У цій главі йдеться про основи роботи з localhost. Тобто я пояснюю, як потрапити на локальний сервер через оглядач і у яку теку (папку) завантажувати PHP-файли.

Отже, ми встановили локальний сервер (localhost). Тепер нам треба дати собі раду з тим, як ним користуватись. Передовсім слід його запустити. Для цього треба на робочому столі (стільниці) або у меню “Пуск” → “Усі програми” знайти ярлик нашого локального сервера (WAMP) і на нього натиснути. Якщо Ви натискаєте на робочому столі, то треба зробити подвійний клац, тобто швидко натиснути двічі.

Ось так цей ярличок виглядає на робочому столі (стільниці)

Ярлик localhost на робочому столі
Ярлик localhost на робочому столі

А так у меню “Пуск” → “Усі програми”

Ярлик WAMP у меню "Пуск - Усі програми"
Ярлик WAMP у меню "Пуск - Усі програми"

Якщо сервер запустився, то у правому нижньому куті монітора повинна з’явитись зелена літера W.

Зелена літера W означає, що WAMP запущено правильно
Зелена літера W означає, що WAMP запущено правильно

Тепер на цю літеру натискаємо лівою клавішею миші і бачимо кілька опцій. Усі ми їх зараз розглядати не будемо, а лише поговоримо про найнеобхідніше.

Опції у localhost (WAMP)
Опції у localhost (WAMP)

Перша опція “Localhost” – натиснувши на неї, розгорнеться оглядач з Вашим локальним сервером.

Конфігурація локального сервера
Конфігурація локального сервера

На цій сторінці можна побачити кофігурацію встановленого сервера (Server Configuration), інструменти (Tools) та серед іншого опцію phpmyadmin , про яку ми згодом ще поговоримо. Тепер можна згорнути оглядач, аби локальний сервер не лякав Вас, хоч він і не такий страшний, як його малюють.

Наступна опція, що ми розглянемо (див. знімок екрана “Опції у localhost (WAMP)”, називається “www directory”. Вона дозволяє розгорнути саме ту теку на Вашому комп’ютері, куди треба буде копіювати PHP-файли для тестування та застосування. Як Ви помітили, там за промовчанням є кілька файлів.

Директорія WWW на локальному серввері
Директорія WWW на локальному серввері

Знову ж таки, якщо у Вас є хостинг, то Ви можете не встановлювати localhost, а просто завантажувати файли на Ваш віддалений сервер.

Наразі такого побіжного ознайомлення буде достатньо.

У наступній главі ми розглянемо те, як встановити Дримвівер, за допомогою якого і будемо створювати PHP-файли.

Чекаю на Ваші коменти 🙂


You may also like

10 коментарів

 1. нашо той дримвівер, питається, як є хороші олдскульні консольні додатки і менш романтичні, та все ж симпатичні в умовах WINDOWS Total-cmd + notepad++… ну то таке

  крута робота, Віталь, заражаєш ентузіазмом. маю намір долучитися. чекай )

 2. “Якщо Ви натискаєте на робочому столі, то треба зробити подвійний клац, тобто швидко натиснути двічі.”
  OMGWTF? Тоді першим уроком мало б бути, як вмикати комп’ютер 😀
  4 скріншот викривлений, бажано перезалити.
  В кінець потрібно додати:
  …Знову ж таки, якщо у Вас є хостинг(!посилання на вікіпедію!!!), то Ви можете не встановлювати localhost, а просто завантажувати файли на Ваш віддалений сервер.
  Якщо ви розробляєте сайт один, то набагато зручніше спочатку зробити його на власному комп’ютері, а вже потім завантажувати на хостінг. Так ви зекономите багато часу на постійному оновленні файлів при відладці сценаріїв та грошей, особливо, коли ви вчитеся 🙂

 3. І дуже надіюсь, що в наступному уроці ви візьмете до уваги мою критику.

 4. Краще вживати “встановити WAMP(або локальний сервер)” а не “localhost” і пояснити, що це таке(стаття Вікіпедії: http://en.wikipedia.org/wiki/WAMP або http://ru.wikipedia.org/wiki/WAMP (російською) ). Додатково можна навести приклади інших локальних серверів (LAMP, наприклад). І краще дати людям можливість вибирати, бо WAMP це тип ПЗ, а не саме ПЗ. WAMP’ом можна назвати такі програми, як Denwer (http://denwer.ru/), XAMPP і той же WampServer.
  Також, WampServer дозволяє створювати псевдоніми для localhost, перетворюючи адреси у щось, на зразок “http://localhost/alias/”. Ця функція знаходиться в меню “Apache -> Alias derectories”. Дане меню включає в себе список ваших псевдонімів і утиліту для їх додавання (+ Add an alias). Тому файли не потрібно завантажувати у теку WWW, достатньо створити псевдонім на вашу робочу теку. Наприклад, якщо Ви використовуєте Notepad++ і зберігаєте файли в якомусь каталозі на диску D:, а WAMP у вас встановлений у “C:\wamp”, то Вам достатньо буде зберегти файл(Ctrl+S) і перезавантажити сторінку в браузері(Ctrl+R).
  Особисто, я користуюся WampServer’ом саме через функцію описану вище. В інших локальних серверах я такої функції не бачив.

 5. @ adviser:
  Щодо скриншота, то у мене чомусь саме так постійно виходить викривлено. Саме у цьому місці. Через Screenpresso взагалі не працює, а звичайноий PrintScreen дає саме такий результат.

 6. @ adviser:
  Частина про хостинґ до книги не увійде. Там посилання для того, щоб було чим компенсувати витрати на той же самий хостинґ, але для maque.org.ua 🙂

 7. @ yeshkin:
  У Вас на блозі залишив коментар. До речі, можна мені взяти Ваш допис і додати його як додатковий матеріал для користувачів Лінукс ( у майбутній підручник)?

 8. @ Viktor:
  Дякую, Ваші поради фахові, що робить коментар дуже цінним. Але я знову ж таки не хочу навантажувати речами, без яких можна працювати з PHP. До речі, різні види локальних серверів я розглядав (точніше згадував) у дописі Підготовка – інсталяція localhost. Є навіть видива, у яких показано те, як їх можна встановлювати.