Оглядач Opera та питання про його популярність

maque.org.ua - Українською про Opera

Усім привіт. Цього разу у мене маленьке відео про Оперу та питання. Як Ви вважаєте, чому Опера така поширена в Україні (та усьому пострадянському просторі) на відміну від решти країн? Я ніяк не можу зрозуміти, чому це саме так. Це якось пов’язано з тим фактом, що спочатку у нас був повільніший Інтернет?

You may also like

10 коментарів

 1. Опера была первым альтернативным браузером сдесь и имела встроеную поддержку сжатия интернет-потока.
  На западе у Оперы нету козырей и способов растространения. За каждым браузером стоит своя корпорация зла, толкающая его. А у оперы таких ресурсов нет.

 2. Я цим браузером користуюся все своє життя в інтернеті 🙂
  Вперше я з ним познайомився на комп. курсах.

 3. Думаю що Alicont правий, але він не всі причини сказав. Основна причина це те, що в перших версіях опера була на крок попереду завжди від інших оглядачів в плані інновацій.

 4. Думаю, що так. Саме з повільним Інетом і пов’язано.
  Саме ще з часів убитого діалапу я пересів на Оперу, тому що вона:
  1) давала можливість оперативно зберігати сторінки (на відміну від Ішака, який щось там довго завантажував, і коли діалап рвався не міг зберегти сторінку з графікою), а за умов платного – по часу – діалапу, то було необхідно – назберігав – потім читаєш спокійно
  2) давала можливості оперативно вмикати/вимикати відображення фоток кнокпою на панелі (а не через меню, як Ішак)
  3) однією з перших (першою був Фенікс від Мозілли) відображала контент, не чекаючи підвантаження закриваючого тегу table (якщо сторінка була оформлена таблицею – а так, після фреймів – робили більшість), що в умовах повільного з’єднання було ну дуже корисним

 5. @ Alikont: Першим альтернативним, здається, таки був Нетскейп (хто ще такий пам’ятає?)
  Але, що цікаво, у ті часи Опера не була безкоштовним ПЗ. Певно, ще й з тим пов’язано, що у нас вона поширилася краще, ніж на законослухняному Заході. Нам, що платне, що вільне, всеодно ламали 🙂

 6. @Haidamac я имел ввиду пост-СССР пространство.
  Первая Браузерная Война прошла мимо нас.

 7. Нетскейп користувався декілька разів, але він дуже не зручний.

 8. Особисто я теж колись користувався opera, доки не почав працювати з safari.

 9. @ victor:
  Цікаво, чим саме Вас приваблює Safari?

 10. Опера поширювалась не безоплатно, це вже перший привабливий фактор для Post Soveticus і об’єктивна причина поширення.

  Окрім того, звернув на неї увагу в 2004 тому що вона як добре прохідний джип для вітчизняного бездоріжжя: на борту має все необхідне, не вразлива для бруду типу вірусні, багатовіконна морда.

  Вирішальним було і залишається відчуття що розробники викладаються на повну аби користувач почував себе комфортно. З тої же причини в нас добре поширене TC і RAR.