Підручник з PHP українською

maque.org.ua - Українською про PHP

Сьогодні вельми особливий допис. Йтиметься про повноцінний підручник з PHP українською. Наскільки я розумію, підручника такого не існує. Чи усе-таки я погано шукав? Заздалегідь дякую за відповіді та коменти.

Хотілося б побачити-таки підручник, який би був достатнім для того, щоб людина, що геть не знає PHP, могла сісти і вивчити принаймні основи. Можливо, у Вас виникала така думка-ідея чи знаєте, хто за таке намагався взятися?

Ще цікавить таке. Як в українських університетах на відповідних факультетах викладають PHP. На російськомовних\англомовних підручниках чи винятково з конспектів. Хтось може поділитись таким досвідом. Я не вивчав цієї дисципліни офіційно, тому уявлення не маю, який стан речей.

Взагалі, чи є потреба у підручнику з PHP українською на Вашу думку?

І ще одне. Намагаюсь ґрунтовніше підучити ПХП за допомогою російськомовного курсу Олександра Долгу з Одещини. Хтось користувався його курсом? Як оцінюєте та які думки з цього приводу? Чи є потреба у такому курсі українською?

You may also like

20 коментарів

 1. Підручник потрібен!!! навіть дуже!!
  Тому Удачі!!

 2. підручник здається десь бачив,тільки от не пригадую чи маю на компютері..потреба завжди є, тим більше що це прогресивна мова на даний момент,багато хто нею цікавиться=)

 3. Підручник однозначно потрібний. Особливо важливою є систематизація знань і викладення інформації в доступній для новачків формі.

 4. Я такого підручника українською не бачила. Тож він буде корисним, особливо для навчальних закладів, в яких ця мова вивчається. А міністерство вимагає підручники державною мовою. Тому успіхів і натхнення вам.

 5. @ Brodyaga:
  Дякую.

  @ taras:
  Непогано було б подивитись, що за підручник Ви бачили, бо починати з самого початку буде важко, а там, може, була якась основа. Якщо то був повноцінний матеріал, то можна було б просто вдосконалити.

  @ Mike:
  Так, саме для новачків я і міг би зробити. Бо сам не програміст, але можу пояснити, що зрозуміє і дитина.

  @ Ketrin:
  Я наразі маю певні претензії до діяльності Міністерства освіти 🙂 ,але те, що мій задум обґрунтований, тішить.

  Усім дуже дякую за підтримку та коментарі!

 6. Не зустрічав таких книг на українські мові. Раджу вчити пхп на англійські.

 7. Книг українською не зустрічав, та й думаю все одно якою мовою сприймати інформацію, головне розуміти код, що тобі подають.

  А вчити PHP по курсу Долгу думаю не варто. Я його подивився до половини, а тоді він почав пропускати деякі моменти і тд і тп. З нуля вчити краще не по відеокурсу, а по книжці.

  Якщо справді хочеться вивчити РНР, то бажано осилити книгу “РНР5 в подлиннике” 2 вид. Котеров. Ця книга дасть неймовірну теоретичну основу. А далі можна дивитись відео(бажано англійською напр. з nettuts+ premium), яке дасть уявлення про способи програмування. Потім коли теорія вся вивчена потрібно приглядатись до фреймворків, які суттєво економлять час. Я вибрав – Yii, в якого є гарна перекладена документація.

 8. @ Patron:
  У такому разі краще вже англійською. Нові речі про PHP російською зазвичай переклад з англійської. Що Ви думаєте з цього приводу?

 9. @ adviser:
  Дякую за поради. Дослухаюсь до поради щодо спочатку ґрунтовного опанування самої мови, а потім уже розглядатиму варіанти з фреймворками.

  Хоча не згоден щодо “все одно якою мовою сприймати інформацію”. Якщо ми не будемо нагадувати, що є українська, то її так може колись і не стати. Мене це зовсім не влаштовує. Я вважаю, що кожен, хто вважає себе українцем, повинен зробити свій внесок у розвиток української мови та термінології (у цьому випадку вебівської) на сучасному етапі її розвитку.

 10. @ adviser:
  До речі, курс Долгу теж трохи розчарував. Про саме PHP ще більш-менш нормально розповідав та показував ,а вже про CodeIgniter не все так зрозуміло. 🙂

 11. @ admin:
  Не розумію з чим ви не згодні. Мене теж не влаштовує, що українською мовою мало технічної інформації, тому я скоро(після сесії) відкрию такий блог(лінк даю).

  А про Долгу я попереджав 😉

 12. Залюбки подивлюсь на Ваше створіння, коли буде готове. 🙂

 13. Вибачте, але вчити мову програмування по відео уроку, звучить смішно. Звичайно що потрбіно купити\скачати книжку.
  На мому факультеті в коледжі, колись викладали php, але тепер накозом міністерствав освіти, вилучили з програми.

 14. @ ChandleR:
  Спосіб вивчення дуже особиста річ. Я також знаю кілька людей, хто не сприймає такі речі у відеоформаті. З іншого боку, є безліч доказів, що такий спосіб дієвий. Наприклад, той факт, що http://www.lynda.com/ активно розвивається, про це свідчить.

  Я особисто постійно так вчу усякі речі.

  До речі, яку книгу українською порадите купити? 🙂

 15. На мою думку з нуля мову треба вчити тільки по підручнику(вище писав по якому), а потім вже можна дивитись відеоуроки скільки душа забажає.
  Звісно комусь, можливо і не подобаються відеоуроки взагалі, але вони набувають все більшої популярності і є прекрасним джерелом інформації.
  @ ChandleR:
  Можливо ви просто не бачили якісних відеоуроків… Наприклад я російською не бачив жодного якісного відеоурока на відміну від англійських…

 16. @ admin:
  Як писав adviser спочатку треба вичити ази, а потім можна вже подивитися відео туторіали. От подивилися Ви відео в ньому певна кількість інформації, зрозуміло з першого разу ви її не освоїте, так що крутити відео туди сюди і кожен раз як призабув, знаходити те відео і передивлятися знову ? :). Не практично. А вот з книжкою інше діло. Правда по програмуванню я не маю ні одної паперової книжки і дуже жалію, бо крутити коряво відсканований матеріал, не саме більше задоволення. Я рекомендую банальну “ПХП для чайників”, я її дочитав до половини, і почав пробувати щось писати. По ходу написання виникали питання, які успішно вирішував яндекс 😉
  @ adviser:
  Я не негативно відношуся до відео туторіалів, а лише до тих що “Скачайте і\або заплатіть за наш відео курс і через тиждень ви крутий програмер, який не знає шо таке sql-inj”.Наприклад я навчився верстати під джумлу по відео і як тіки почав користуватися нею зрозумів шо куди. До чого я веду. Що треба вчитися в основному самому, а потім можна десь шось для загального розвитку і подивитися :).

 17. @ adrian1836:
  Я знайшов лише десь 2 відео, хоча дуже радий, що ще хтось таке робить. Це добре. Ви адмін того сайту?