Один сайт для будь-якого пристрою або що таке Універсальний Дизайн (Responsive Design)

CSS

Цей допис бере участь у конкурсі.

Одним з найважливіших факторів оцінки веб-дизайну є відповідь на питання “який середній розмір екрану буде використовуватися відвідувачами для перегляду сайту?” Протягом останніх декількох років процес оцінки стає все більш складнішим і заплутанішим через розвиток різноманітних підключених до Інтернету пристроїв.

Continue Reading

40 нових безкоштовних шрифтів

css

Цей допис бере участь у конкурсі.

Хоча торік й створено сотні безкоштовних шрифтів, проте напрочуд мало з них хороших, а саме тих, що можуть бути використані для дизайнерських цілей. Чи хотіли б ви отримати шрифт, що буде максимально ефективним у вашому веб-середовищі?

Continue Reading

Як стилізувати активний стан кнопки у CSS

css

Цей допис бере участь у конкурсі.

Сьогодні особливий допис. У форматі відео. Давненько такого не було, але завдяки сьогоднішньому дописові і авторці Юлії можна подивитись відео, що розміщено нижче. У відео показується, як зробити нову кнопку і стилізувати її

Continue Reading

Як розташувати елемент у центрі за допомогою CSS

css

Інколи розташувати елемент на веб-сайті буває не так просто, як на перший погляд може здатися. Цей допис покликаний пояснити кілька особливостей, як це можна робити з різними елементами веб-сторінки. Складність ситуація пов’язана з тим, що різні елементи відцентровуються по-різному.

Continue Reading

Конкурс (maque.org.ua скоро 3 роки) – оновлено

Конкурс (maque.org.ua скоро 3 роки)

Невдовзі (а саме 6-го лютого 2012 року) цьому блоґові виповниться 3 роки. З цієї нагоди хочу провести конкурс, призовий фонд якого складає 21 600 грн.

Суть конкурсу полягає у тому, що учасники можуть публікувати на сайті уроки з Фотошоп, HTML, CSS, PHP, Flash, SwishMax, After Effects, Adobe Premier (тобто перемогти можна аж у восьми номінаціях)

Continue Reading

Майстер-клас від Юрія Артюха

Майстер-клас від Юрія Артюха

Сьогодні хочу повідомити про дуже цікаву подію, що відбудеться у моєму рідному місті Миколаєві, а саме – майстер-клас від Юрія Артюха. Ця подія відбудеться 29-го жовтня 2011 року у Миколаєві. Юрій Артюх – це фахівець з верстки з багатолітнім стажем. Він брав участь у розробці кількох сотень відомих сайтів, як-от: kremlin.ru, groupon.ru, subscribe.ru, sports.ru, ukr.net, zn.ua, delo.ua, pravda.com.ua.

Continue Reading

CSS властивість clear

maque.org.ua - Українською про CSS

Цього разу йтиметься про CSS властивість clear. Грубо кажучи, властивість clear скасовує поведінку, до якої призводить властивість float. Це інколи потрібно, коли через застосовану властивість float наступний елемент розташовується некоректно. Чи були у Вас якісь проблеми через float?

Continue Reading

CSS властивість розташування (position)

maque.org.ua - Українською про CSS

У сьогоднішньому дописі йтиметься про властивість розташування (position).

Розуміння особливостей цієї властивості потрібне для того, щоб правильно робити розкладку сайту та для коректного розміщення елементів сайту.

Continue Reading

Властивість float у CSS

maque.org.ua - Українською про CSS

Привіт. Сьогодні йтиметься про таку властивість у CSS як float. Ця властивість часто використовується для створення кількаколонкових розкладок веб-сайтів. Скажімо, для WordPress, Joomla та Drupal. Якщо плануєте робити свої дизайни для таких або подібних сайтів, float безперечно Вам знадобиться.

Continue Reading

Принцип коробки у CSS: padding (частина ІІI)

maque.org.ua - Українською про CSS

У межах серії дописів про принцип коробки у CSS (Box Model) сьогодні говоритимемо про padding (відступ) у CSS. Якщо Ви не читали попередні дописи з цієї теми, на відповідні дописи можна перейти за цими посиланнями: Принцип коробки у CSS: margin (частина ІІ) і Принцип коробки у CSS: загальні відомості (част. І)

Continue Reading