Про Joomla українською - maque.org.ua

Скидається на те, що Джумла стає дуже популярною CMS. І для цього є поважні причини. Її доволі солідна універсальність , велика спільнота (модулі й підтримка) та легкість опанування даються взнаки і виводять її (Джумлу) на місце однієї з найкращих систем керування вмістом у світі.

Аби опанувати основами Joomla не потрібно бути ґіком (на відміну від ситуації, скажімо, з Друпалом). Іншими словами, людина далека від програмування (наприклад я) може легко допетрати, як керувати Джумлою.

Зауважте також курс Джумла для початківців. Частина перша (+ бонуси)

Щоб Ви мали загальне уявлення, пропоную стислий список того, що можна робити на Джумлі:

  • Сайти та портали компаній
  • Інтранети (внутрішні мережі) компаній
  • Он-лайн журнал, газету тощо
  • Он-лайн крамниці
  • Сайти маленьких підприємств
  • Сайти неприбуткових організацій
  • Портали он-лайн спільнот
  • Сайти для школи, церкви тощо
  • Для особистих домашніх сторінок

Джумла являє собою дещо більше за потужну систему керування вмістом. Далі йде невеличкий перелік вбудованих за промовчанням (sic!) функціональних можливостей Jooma:

Керування користувачами
Джумла має систему реєстрації користувачів, що дозволяє користувачам налаштувати систему під свої потреби. Є 9 груп користувачів Джумли, які мають різні права доступу редагування, публікації та адміністрування.

Керування Медіа Галереєю
Дозволяє керувати різними типами медіа файлів. Медіа менеджер також вбудовано у редактор статей, що робить його ще зручнішим і потужнішим.

Керування мовами
Джумла використовує UTF-8 кодування, яке руйнує мовні обмеження. Тому Джумлу можна використовувати з будь-яким мовним інтерфейсом (за умови наявності перекладу). Ясна річ український переклад також є. ~:-)

Про Joomla українською - maque.org.ua

Керування банерами
На відміну від деяких ЦМС (наприклад WordPress) Джумла має вбудовану систему управління банерами. До речі, ця система також дозволяє проводити рекламні кампанія, створювати профілі клієнтів тощо.

Керування контактами
Менеджер контактів допомагає відвідувачам сайту знайти контактну інформацію потрібного автора статті. Також є система форм зв’язку, що дозволяє надіслати повідомлення потрібній людині.

Опитування
Також є проста можливість проводити на сайті опитування, якщо потрібно дізнатись думку відвідувачів блоґу з певного приводу.

Джумла для початківців. Частина перша (+ бонуси) - maque.org.ua

Пошук
Певна річ, також є опція пошуку, що дуже стає у нагоді відвідувачам сайту, які прийшли знайти щось конкретне і не мають часу порпатись у всьому сайті.

Система керування посиланнями
Дозволяє сортувати посилання по категоріях та навіть лічити кожен клік.

Керування вмістом
Спрощена для зручності використання система керування статтям дозволяє заощадити час. Вміст Вашого сайту можна організувати як заманеться. Користувачі сайту можуть оцінювати статті, надсилати їх друзям та зберігати у форматі PDF. Також є вбудована система блокування спаму.

За допомогою WYSIWYG (те що бачиш, те і маєш) редактора статей можна як завгодно комбінувати текст та зображення. Принципи використання цього редактора мало чим відрізняються, скажімо, від Microsoft Office Word. Тобто маючи довід роботи з Вордом, Ви дуже швидко опануєте джумлівським редактором статей.

RSS
Вбудовані можливості дозволяють користувачам підписуватись на RSS з Вашого сайту і показувати RSS з інших сайтів.

Керування меню
Можна створити стільки меню та підменю, скільки Вам заманеться. Гнучка система керування меню дозволяє налаштовувати ієрархію пунктів меню та особливості їх поведінки. Також є «хлібні крихти» , що гарантують Вам легкість орієнтації у хащах сайту.

Шаблони
Можна дуже легко встановити потрібний шаблон для усього сайту або навіть лише для певних його частин.

Про Joomla українською - maque.org.ua

Інтегрована допомога
На жаль, вона переважно англомовна , але головна частина українізована (підказки, що вискакують) і дозволяє доволі впевнено орієнтуватися у просторі панелі керування.

Системні можливості
За допомогою кешування сторінок, кешування модулів (granular-level module caching) та GZIP стиснення сторінок можна значно зменшити час завантаження сайту на Джумлі.

Для адміністратора сайту на Джумлі незамінною є можливість встановлення плаґінів безпосередньо у панелі керування (без потреби створення тек через FTP). Це дуже полегшує життя.

Масова розсилка повідомлень дозволяє ефективно спілкуватись з користувачами сайту.

Додатки
Існує сила-силенна додатків для Джумли на будь-який смак (галереї, он-лайн крамниці, форуми тощо). Це одна з основних причин популярності Джумли.

Серед українських проектів на Джумлі знаю лише сайт Львівської міської ради та dreamhost.com.ua. А Вам відомі якісь українські сайти, що використовують Джумлу?

Цей допис є вільним перекладом (в основному) ось цієї статті Features Overview

До речі, я закінчую роботу над курсом «Джумла для початківців. Частина перша». Цей курс дозволить ознайомитись з основами цієї CMS.

Ищешь тренажер? Предлагаем купить тренажеры для дома в Киеве. Фитнес и спорт.


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.