maque.org.ua - У чому відмінність між PAL, NTSC та SECAM

Нещодавно довелось трохи попрацювати з редагуванням видива у Adobe Premier, де мені і впало в око те, що є різні системи відео: PAL, NTSC та SECAM.
До Вашої уваги добірка невеличкий статей, де стисло пояснюєтья кожен стандарт (джерела у секції “Корисні посилання”).

PAL (25 кадрів на секунду) – один із стандартів телевізійного мовлення, який може приймати телевізор. Система PAL є вдосконаленим варіантом системи NTSC. Перевагами цього стандарту є більша стабільність інформації про відтінки й менша чутливість до спотворень. Телевізійне мовлення за цією системою здійснюється в більшості країн Західної Європи, в Австралії і та в ряді країн Азії й Африки.
Наявність цієї системи в телевізорі актуально при перегляді записів з відеокасет і відеодисків, а також при прийомі супутникових каналів.

maque.org.ua - У чому відмінність між PAL, NTSC та SECAM

NTSC (29.97 кадрів на секундру) – cистема кольорового мовлення, розроблена у США. Використовується у Північній Америці, Японії та в деяких країнах Південної Африки. Основний недолік цієї системи – можливість появи спотворень в передачі кольору. Для зменшення цих спотворень телевізори NTSC оснащуються регуляторами кольорового тону.

maque.org.ua - У чому відмінність між PAL, NTSC та SECAM

SECAM (25 кадрів на секунду) – cтандарт телевізійоного сигналу, прийнятий на території нашої країни. В 1967 році було розпочато регулярне мовлення на цій системі одночасно у в СРСР і Франції. Зараз стандарт SECAM прийнятий також в низці інших країн Східної Європи, Азії й Африки. Система SECAM забезпечує вдвічі меншу, ніж в NTSC, вертикальну чіткість кольорового зображення.

maque.org.ua - У чому відмінність між PAL, NTSC та SECAM

Кількість кадрів на секунду — це число нерухомих зображень, що змінюють одне одного впродовж однієї секунди відеоматеріалу, створюючи ефект руху об’єктів на екрані. Чим більша частота кадрів на секунду, тим плавнішим і природнішим буде здаватися рух. Мінімальний показник, за якого рух буде сприйматися однорідним — приблизно 10 кадрів на секунду (це значення індивідуальне для кожної людини). У традиційному плівковому кінематографі використовується частота 24 кадри на секунду. Системи телебачення PAL й SECAM використовують 25 кадрів на секунду (англ. 25 fps або 25 Герц), а система NTSC використовує 29,97 кадри на секунду. Комп’ютерні оцифровані відеоматеріали гарної якості, як правило, використовують частоту 30 кадрів на секунду. Верхня гранична частота мерехтіння, що сприймається людським мозком, в середньому становить 39-42 Герца й індивідуальна для кожної людини. Деякі сучасні професійні камери можуть знімати з частотою до 120 кадрів на секунду. Застосовуються також спеціальні камери для надшвидкої зйомки з частотою до 1000 кадрів на секунду і вище, така швидкість необхідна для детального вивчення траєкторії польоту кулі або структури вибуху.

Корисні посилання:

1.Довідник термінів (tv.electron.ua)
2.PAL
3.NTSC
4.SÉCAM або SECAM

Як заробити гроші в інтернеті: способи заробітку та їх реалізація.


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.