maque.org.ua

Доступ до Мережі за допомогою мобільних пристроїв – це звичайна практика в наші дні. Усе більше людей починають використовувати мобільні пристрої для онлайн-доступу. Крім того, багато фірм вже також зрозуміли, що то є доволі перспективна штука.

Схоже на те, що мобільній інтернет не просто швидкоплинне захоплення. Якщо ви ще не створили свій мобільний сайт, але плануєте чи Вам просто цікаво, то хочу повідомити, що ми будемо сьогодні розглядати принципи того, як можна створити мобільну версію свого сайту таким чином, щоб вона працювала ефективно. Отож, почнімо з практичних порад:

1. Макет
Оскільки дисплеї мобільних телефонів зазвичай значно менші звичайних, не забудьте усі найважливіші елементи розташувати вгорі сторінки. Також потрібно оптимізувати логотип для мобільної версії: зменшити якість і розмір. Зведіть до мінімуму потребу у горизонтальному прокручуванні сайту, а замість цього організуйте все в одній колонці. Крім того, необхідно звести до мінімуму використання таблиць, але якщо вам справді потрібні таблиці, то робіть у них не більше 2-х стовпчиків, аби уникнути злиття рядків і стовпців

2. Вміст

Ви повинні переконатися, що вміст на вашому сайті легко читається і є інтуїтивно зрозумілим, бо мобільні сайти найчастіше переглядають на ходу і часу розбиратися, як користуватися Вашим сайтом (скажімо навігацією) може забракнути і користувач може на нього просто, як то кажуть, забити 🙂

3. Кодування
Варто використовувати просте та валідне кодування (XHTM та CSS). Також краще кодувати, використовуючи div, ніж таблиці.

4. Зображення
Мобільні пристрої завантажують зображення доволі повільно, тому краще уникати їх використання. Якщо ви все-таки хочете використати зображення у доречному місці (контекстно доцільному), то його слід обов’язково оптимізувати (зменшити розмір). Найкращі формати для цього .jpeg або .gif. Оскільки користувачі часто вимикають у своїх мобільних браузерах показ зображень, то треба обов’язково застосовувати теґ з відповідним текстом, що описує відсутнє зображення.

5. Вага сторінки
Чим менше, тим краще! Беручи до уваги, що швидкість мобільного інтернету повільна і користувач сплачує за кожен мегабайт, максимальна вага сторінки має бути не більше 20 Kб (рекомендовано біля 10 Kб).

6. Посилання
Усі сторінки між собою повинні бути пов’язані посиланнями і мати кнопку “Назад”, аби користувач не потрапляв просто у “глухий кут”. Також варто зробити посилання, яке після натискання дозволяє безпосередньо зателефонувати (все ж таки це ще й телефон).

7. Відео та аудіо
Як відомо, більшість мобільних пристроїв не підтримує флеш та відео, тому потреби у них немає. Щодо звуку, то тут знову постає питання підтримки та загальної ваги сайту. Отже, ніякого відео та аудіо у мобільний сайтах! Принаймні, поки що.

Що ще Ви могли б додати до цього списку? З чим Ви не погоджуєтесь? Ваші коменти цінні та важливі!

Корисні посилання:

1.iphonetester.com
2.Mobile Web Initiative
3.How to Simply Create Your Own Mobile Website
4. Стаття за 10 хвилин: Чи справді так вже необхідно оптимізувати сайт під мобільні пристрої?


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.