photoshop_cs4

Вітаю! Сьогодні у відеоуроці йтиметься про растрову (bitmap) графіку, про переваги та недоліки цього типу графіки. Про векторну графіку – наступного понеділка.

Рівень: початківець
Тривалість: 04 хв 57 с

Відео на YouTube можна дивитись у HD якості. Як саме.

Також можна завантажити це відео з YouTube.com на власний комп’ютер. Як завантажити відео з YouTube.com на власний ПК

Нотатки до відеоуроку

Растрова (bitmap) графіка застосовується у випадках, коли графічний об’єкт представлено у вигляді комбінації точок (пікселів), яким притаманні свій колір та яскравість і які певним чином розташовані у координатній сітці. Такий підхід є ефективним у випадку, коли графічне зображення має багато напівтонів і інформація про колір важливіша за інформацію про форму (фотографії та поліграфічні зображення). При редагуванні растрових об’єктів, користувач змінює колір точок, а не форми ліній. Растрова графіка залежить від оптичної роздільчості, оскільки її об’єкти описуються точками у координатній сітці певного розміру. Роздільчість вказує кількість точок на одиницю довжини. (dpi – точок на дюйм)

До речі, якому варіанту перекладу англійського слова “resolution” Ви надаєте перевагу? У Всемережжі (Інтернеті) та паперових джерелах я натрапляв на такі варіанти:

  1. дозвіл зображення (Г.В.Веселовська. Основи комп’ютерної графіки. – Київ-2004. – 169 с.),
  2. роздільна здатність (Вікіпедія),
  3. роздільчість.


Масштабування растрових зображень.
При збільшенні растрового зображення, можна спостерігати пікселізацію, тобто при масштабуванні збільшується розмір точок і стають помітними елементи растра. Для усунення цього, потрібно заздалегідь цифрувати оригінал із роздільчістю, достатньою для якісного відтворення при масштабуванні.

Переваги растрової графіки:

  1. простота автоматизованого вводу (цифрування) зображень, фотографій, слайдів, малюнків за допомогою сканерів, відеокамер, цифрових фотоапаратів;
  2. фотореалістичність.

Недоліки растрової графіки:

  1. складність управління окремими фрагментами зображення. Потрібно самостійно виділяти ділянку, що є складним процесом;
  2. растрове зображення має певну роздільчість і глибину представлення кольорів. Ці параметри можна змінювати лише у визначених межах і, як правило, із втратою якості
  3. розмір файлу є пропорційним до площі зображення, роздільчості і типу зображення, і, переважно, при високій якості є великим.

Джерело – Основи інформаційних техтнологій


Схожі записи:

1.Використання растрових зображень у Флеш
2.Веб-формати зображень (.JPEG, .GIF, .PNG)
3.Як додати кольори зображення у флеш

Корисні посилання:

1.ВСЕМЕРЕЖЖЯ – інтернет
2.Растрова графіка
3.Векторна та фрактальна графіка


Колос Віталій
Колос Віталій

Засновник і адмін цього блоґу.